Doro wprowadza produkty IP

Od trzeciego kwartału br. firma Doro AB rozpocznie sprzedaż produktów dla telefonii IP. Urządzenia telefonii IP przechodzą obecnie ostatnią fazę testów u kilku operatorów telekomunikacyjnych i wkrótce umożliwią przekształcanie tradycyjnych aparatów analogowych w terminale IP oraz podłączanie przez port USB innych produktów do komputerów.

Mimo dynamicznego wzrostu zapotrzebowania na produkty telefonii IP, do tej pory aparaty wykorzystujące tę technologię charakteryzują się niską jakością dźwięku i są stosunkowo drogie. A wiadomo, że z telefonii IP korzysta obecnie w Europie ponad 1 mln osób i współczynnik wzrostu w najbliższych latach ma się utrzymywać na poziomie powyżej 100%, więc rokuje szybki zwrot inwestycji.

Wspólna inicjatywa firm Doro i podległej jej UpGrade Communication ma uzupełnić brakujące ogniwo w rozszerzaniu telefonicznych rozwiązań IP. Nowa oferta obejmie telefony IP, urządzenia ATA (Analogue Terminal Adaptor), telefony USB (łączone z komputerem przez porty USB) oraz systemy głosowe VoIP – w większości funkcjonujące z rozwiązaniami bezprzewodowej komunikacji szerokopasmowej i systemami ADSL.

Firma UpGrade Communication – mająca doświadczenie biznesowe w kontaktach z operatorami telekomunikacyjnymi – dostosuje produkty sieciowe Doro do protokołów IP, a istniejące kanały sprzedaży Doro staną się naturalnymi kanałami dystrybucji dla nowych rozwiązań. Grupa będzie mogła teraz dostarczać kompletne rozwiązania VoIP dla firm telekomunikacyjnych oferujących usługi internetowe, a także dla operatorów łącz szerokopasmowych. Szwedzki producent telefonów Doro AB jest reprezentowany w Polsce przez spółkę Doro Atlantel Sp z o.o., która od kilku lat działa na polskim rynku w sektorze telefonii stacjonarnej.