Domowy filtr spamu

Na rynku amerykańskim pojawiło się nowe urządzenia antyspamowe - Spam Cube, przeznaczone dla użytkowników domowych. Może ono obsłużyć do czterech komputerów.

Spam Cube włącza się do domowej sieci komputerowej pomiędzy modemem kablowym lub DSL, a routerem sieciowym, albo bezpośrednio pomiędzy komputerem i modemem, w wypadku braku sieci. Urządzenie obsługuje dwa porty 10/100 Mb/sek.

Z chwilą skonfigurowania urządzenia, z pomocą dołączonego oprogramowania, Spam Cube jest gotowy do filtrowania spamu, niezależnie od tego jaki klient pocztowy używany jest przez użytkownika - w tym również klient sieciowy, jak np. Gmail. Oprogramowanie wbudowane w Spam Cube rozpoznaje spam różnymi technikami, m.in. na podstawie czarnych list domen znanych spamerów czy typowych dla spamu słów kluczowych.

Według zapewnień producenta, Spam Cube filtruje od 96 do 99 proc. spamu i może obsłużyć nielimitowaną liczbę klientów poczty elektronicznej. Urządzenie kosztuje 150 USD, a dodatkowa roczna subskrypcja usługi Security OnDemand - 52 USD.