Domniemany twórca Sassera ujęty!

Niemiecka policja ujęła programistę podejrzewanego o stworzenie groźnego robaka Sasser, który zainfekował już setki tysięcy komputerów na całym świecie.

Młody programista, podejrzany o stworzenie Sassera, pochodzi z dolnej Saksonii i ma zaledwie 18 lat. Został ujęty w piątek przez niemiecką policję w okolicach niewielkiego miasteczka Rotenburg. Przedstawiciel policji z Hanoweru, Frank Federau, w oficjalnym oświadczeniu nie podał tożsamości podejrzanego ani nie ujawnił żadnych szczegółów jak doszło do wykrycia i zatrzymania nastolatka. Federau potwierdził, iż prokuratura i policja przeszukały dom rodziców chłopaka, znajdujący się w miasteczku Waffensen, jednak nie wiadomo, czy znaleziono tam dowody winy podejrzanego.

Sasser należy do jednych z najgroźniejszych wirusów komputerowych, który podobnie jak Blaster, nie wymaga żadnej aktywności ze strony użytkownika, aby zainfekować lokalny komputer. Wirus atakuje zarówno komputery domowe, jak i maszyny pracujące w firmach i agencjach użyteczności publicznej. Więcej na temat wirusa Sasser, zagrożeń z nim związanych oraz porad, jak sobie z nim radzić:

http://www.idg.pl/news/watek/42.html