Dominik Kaznowski został prezesem spółki, w której głównym inwestorem jest Xevin Investments

Dominik Kaznowski, który dotychczas sprawował funkcję dyrektora marketingu w Pionie Internetowym Agory, zmienia pracę i od listopada zajmie stanowisko prezesa zarządu spółki Xevin Consulting. Głównym udziałowcem nowo powstałej spółki jest fundusz Xevin Investments, którego prezesem jest Krzysztof Golonka.

Xevin Consulting zajmuje się doradztwem w obszarze zarządzania i tworzenia strategii biznesowych w nowych mediach, głównie w internecie i kanałach mobilnych. Ponadto firma świadczy usługi w zakresie audytów działalności internetowej, tworzenia strategii mediowych w sieci, szkoleń dla kadry menadżerskiej oraz wsparcia podczas przetargów i procesów rekrutacyjnych.

- "Coraz większe znaczenie internetu i jego rosnący wpływ na działalność firm wymaga budowy nowych kompetencji wewnątrz organizacji. Chcemy w tym pomagać. Myślę, że to dobry moment na powołanie firmy doradczej." - mówi Dominik Kaznowski, Prezes Zarządu Xevin Consulting, który w spółce będzie odpowiadał m. in. za realizację strategii rozwoju.

Dominik Kaznowski został prezesem spółki, w której głównym inwestorem jest Xevin Investments

Dominik Kaznowski

Dominik Kaznowski do końca października współpracował z Agorą SA, gdzie odpowiadał za marketing przedsięwzięć on-line w Pionie Internet. Przez ostatnie dwa lata pełnił również funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Związku, a w latach 2006-2008 działał w Radzie Nadzorczej spółki Polskie Badania Internetu. Obecnie, oprócz funkcji prezesa w Xevin Consulting, Kaznowski jest członkiem Komisji Etyki Reklamy.

Dyrektorem Zarządzającym Xevin Consulting został Michał Celiński, od początku kariery związany z branżą mediów. Jako Internet Research Manager w CR Media Consulting odpowiedzialny był za opracowywanie bieżących analiz rynku. Odpowiadał za promocję komercyjnego wykorzystania sieci i organizację szkoleń z zakresu efektywnego planowania kampanii. W Xevin Consulting zajmie się realizacją celów sprzedażowych.

Dominik Kaznowski został prezesem spółki, w której głównym inwestorem jest Xevin Investments

Krzysztof Golonka

Głównym udziałowcem nowo powstałej spółki jest fundusz Venture Capital Xevin Investments. - "Powołanie spółki o profilu doradczym jest naturalną konsekwencją powstania centrum kompetencji w Grupie Xevin. Szczególnie dzisiaj posiadanie zaplecza strategicznego i analitycznego wydaje się być ze wszech miar uzasadnione" - mówi Krzysztof Golonka, Prezes Zarządu Xevin Investments.

W skład grupy inwestycyjnej Xevin Investments oprócz spółki konsultingowej wchodzą podmioty działające głównie w sektorze nowych technologii. Są to: agencja interaktywna - Autentika Sp. z o.o., agencja performance marketingu - Cube Group Sp. z o.o, wyspecjalizowana w tworzeniu widgetów agencja - 8fish Sp. z o.o, Memedio Interactive Sp. z o.o - firma zajmująca się tworzeniem materiałów wideo oraz świadczący usługi przesyłania i hostingu dużych plików serwis - Sendspace.pl.