Dominik Czarnota nowym prezesem Naszej Klasy

Dominik Czarnota zmienił Arkadiusza Pernala na stanowisku prezesa spółki prowadzącej portal społecznościowy nk.pl. Struktura właścicielska firmy ma pozostać niezmieniona, a formalne potwierdzenie tej zmiany dokona się w maju.

Nasza Klasa pod rządami Dominika Czarnoty ma kontynuować bieżącą strategię obecności na rynku internetowym. Nowy prezes skupi się na umacnianiu NK na pozycji lidera segmentu społecznościowego, co z pewnością nie będzie proste biorąc pod uwagę coraz mocniejszą pozycję Facebooka.

"Nie ukrywam, że przejęcie od Arka prowadzenia Naszej Klasy jest dla mnie wielkim wyzwaniem, niemniej wyzwaniem bardzo mobilizującym. Plany NK są ambitne i dalekosiężne, dołożę wszelkich starań, by z sukcesem je zrealizować. Cieszy mnie fakt, że będę mógł działać wspólnie z zespołem ponad 200 niezwykle zaangażowanych w NK osób" - zapowiada Dominik Czarnota, nowy prezes Naszej Klasy.

Ustępujący Arkadiusz Pernal był związany z serwisem od samego początki jego istnienia. Dominik Czarnota dołączył do projektu w 2008 roku.

"Zostając prezesem Naszej Klasy miałem dwa podstawowe cele - uzupełnić struktury dynamicznie rozwijającej się firmy oraz przekształcić start-up w stabilny biznes internetowy. Oba te cele spełniłem. Przekazuję Dominikowi kompletną, zyskowną organizację prowadzącą serwis z jednym z najwyższych wskaźników zaangażowania Użytkowników. Dla mnie osobiście, po blisko 5 latach intensywnej pracy dla NK, przyszedł czas na zmiany, na zmierzenie się z nowymi wyzwaniami. Życzę Dominikowi wszelkiej pomyślności i jestem przekonany, że potencjał, który przekazuję, będzie sukcesywnie przekuwał w długoterminowe korzyści zarówno dla firmy, jak i Użytkowników nk.pl" - komentuje swoją decyzję Arkadiusz Pernal.

Oprócz nowego prezesa Dominka Czarnoty, spółkę Nasza Klasa w dalszym ciągu będzie reprezentował Marcin Chruszczyński, członek zarządu i szef operacyjny Naszej Klasy.