Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Domeny firmowe najpopularniejsze w polskim internecie

40 procent domen z końcówką .pl wykorzystywanych jest w celach biznesowych - wynika z badania opublikowanego przez - krajowy rejestr domen - NASK.

W celu uzyskania informacji o domenach, NASK przebadał reprezentatywną próbę 2500 nazw z końcówką .pl.

Z badania wynika, że drugą, najliczniejszą po domenach biznesowych grupę, stanowią domeny umieszczone na tzw. "parkingach" lub przeznaczone na sprzedaż (7 proc.).

Dalej uplasowały się domeny wykorzystywane w celach prywatnych, które stanowią 6 procent całości. Co dwudziesta zaś domena używana jest przez instytucje publiczne, a niewiele mniej, bo 4 procent, funkcjonuje jako adresy sklepów on-line.

- Badania pokazują, że co druga domena - wliczając w to biznes, instytucje publiczne, jak i internetowy handel - używana jest w celach - nazwijmy je - służbowych. Fakt ten, ze względu na sposób wykorzystania tych nazw, może stanowić potwierdzenie prognoz NASK, że w niedługim czasie tzw. "odnawialność domen" ustabilizuje się na jednym, charakterystycznym również dla innych krajów, poziomie - mówi Katarzyna Gruszecka z 2BE.PL.

Domeny firmowe najpopularniejsze w polskim internecie

Na szarym końcu listy - co może być zaskoczeniem dla osób uważających internet za siedlisko zepsucia - znalazły się domeny, pod które "podpięte" zostały serwisy z treściami erotycznymi bądź pornograficznymi. Warto również wspomnieć o dużej grupie nieużywanych domen. Według badań NASK, co trzeci adres w domenie .pl jest niezagospodarowany lub przekierowywany na stronę z błędem.