Domena JaroslawKaczynski.pl ponownie na sprzedaż

Wczoraj na Allegro wróciła domena JaroslawKaczynski.pl, która w czerwcu 2010 r. osiągnęła już w serwisie aukcyjnym sumę 100 tys. złotych. Wtedy jednak sprzedawca się rozmyślił. Czy teraz będzie podobnie? Czy można w ogóle sprzedać domenę z imieniem i nazwiskiem osoby publicznej i umieszczać na niej ośmieszające ją materiały?

Domena JaroslawKaczynski.pl ponownie na sprzedaż

Czy internetowym sprzedawcom wolno żerować na smoleńskiej katastrofie?

O sprawie pisaliśmy już w czerwcu w artykule JaroslawKaczynski.pl - cena wywoławcza 100 tys. złotych. Dziś, możemy być pewni, że aukcja znów podejdzie w górę na pułap dziesiątek, a może nawet setek tysięcy. Domenę będą chcieli kupić tak zwolennicy, jak i oponenci Kaczyńskiego. Aukcja może być jeszcze gorętsza, zwłaszcza, że ostatnio Allegro zgodziło się na sprzedaż adresu Gmail.pl, pomimo wcześniejszych kontrowersji w tej sprawie.

W opisie produktu, sprzedawca o loginie komputerczescipl pisze: Podczas kampanii wyborczej oraz po tragedii Smoleńskiej domena ta była odwiedzana tysiące razy generując ogromną ilość odsłon! Przypominam jednocześnie o konsekwencjach prawnych zawarcia umowy handlowej za pośrednictwem serwisu Allegro, które będę egzekwowała bezlitośnie wobec "dowcipnisiów" drogą sądową.

Pytanie jednak, kto tak naprawdę jest tu dowcipnisiem? Zdaniem analityków, jeśli prezes PiS wystąpi o tę domenę, ma duże szanse na jej przejęcie prawie za darmo. Ludzie z branży domenowej nazywają podobne aukcje ustawkami, które mają bazować na podbijaniu ceny i skupiać się na osobach, które pod wpływem emocji wylicytują adres bez znajomości zagrożeń, które stąd wypływają.

Do końca aukcji pozostaje jeszcze 13 dni, więc wiele może się jeszcze wydarzyć. Na razie sprawy nie komentuje Allegro. Żadnej opinii nie przedstawił również Jarosław Kaczyński lub rzecznik prasowy PiS.

Zobacz też:

Gmail.pl w rękach hurtowni hydrauliczno-sanitarnej

JaroslawKaczynski.pl - cena wywoławcza 100 tys. złotych

Henryka Krzywonos podbija Facebooka