Dokumenty przetargu na UMTS wciąż do kupienia

Resort łączności przedłużył do wtorku czas, kiedy można kupić dokumentację przetargową na telefonie komórkową trzeciej generacji.

Początkowo na zakup dokumentacji zainteresowane firmy dostały czas od 10 do 12 października. W czwartek ten okres wydłużono o jeden dzień, zaś w piątek ostateczny termin zakupu dokumentów przełożono na wtorek. Jak powiedziano nam w ministerstwie łączności, dotychczas wykupiono 16 pakietów.

„Zainteresowanie na tyle przerosło oczekiwania resortu, że po raz kolejny przedłużyliśmy termin w oczekiwaniu na kolejnych chętnych” – powiedziano nam w biurze prasowym ministerstwa.

Wśród firm, które kupiły dokumentację, znalazły się zagraniczni operatorzy telekomunikacyjni (Telefonica, Sonera, Telnord, Hutchinson i in.) oraz 7bulls.com (poprzednio AS Motors). Do ministerstwa zgłosiło także kilka kancelarii prawniczych, działających w imieniu swoich klientów, których nazw nie ujawniono.

Za pakiet dokumentów zainteresowani muszą zapłacić po 50 tys. euro. Na oferty przetargowe resort będzie czekał do 10 listopada.