Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Doda - "najgroźniejsza" polska celebrytka

Firma McAfee przedstawiła wyniki badania dotyczącego wykorzystania wizerunku osobistości ze świata show-biznesu przez cyberprzestępców. W trzecim z kolei badaniu wzięto też pod uwagę polskich celebrytów. Okazuje się, że największe ryzyko zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem wiąże się z wyszukiwaniem w Sieci informacji o Dorocie Rabczewskiej, znanej szerzej jako Doda.

Z danych przedstawionych przez McAfee wynika, że jeden na dwadzieścia pięć wyników wyszukiwania filmów, muzyki, dzwonków telefonicznych, tapet czy wygaszaczy ekranu z Dodą prowadzi do stron sklasyfikowanych przez firmę za niebezpieczne.

Doda - "najgroźniejsza" polska celebrytka

Doda

Ranking celebrytów "najniebezpieczniejszych" dla polskich użytkowników (najwięcej stron w polskim Internecie, stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa) wygląda następująco:

1. Jessica Biel

2. Jennifer Aniston

3. Beyonce

4. Dorota Rabczewska

5. Krzysztof Krawczyk

6. Justyna Steczkowska

7. Tom Brady

8. Jessica Simpson

9. Miley Cyrus

10. Wojciech Cejrowski/Izabela Scorupco

Jak donosi McAfee, "niebezpiecznych jest niemal 7% wyników wyszukiwania materiałów na temat Jessiki Biel i 6,2% wyników związanych z Jennifer Aniston". W krajach anglojęzycznych odsetek rezultatów zwracanych przez wyszukiwarkę, a prowadzących do niebezpiecznych witryn, wynosi w wypadku niektórych osobistości nawet 20 procent - ostrzega McAfee.

Aktorka Jessica Biel okazała się zresztą w tym roku "najgroźniejszą" celebrytką na świecie, detronizując Brada Pitta i Angelinę Jolie.

Wykorzystywanie wizerunku gwiazd muzyki, filmu, sportu czy polityki przez cyber-przestępców staje się zjawiskiem coraz powszechniejszym. Tylko na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy mieliśmy do czynienia z przestępczą aktywnością wykorzystującą m.in. śmierć Michaela Jacksona (gromadzenie adresów e-mail, wykradanie haseł bankowości online) czy też nazwiska światowych gwiazd tenisa - Marii Szarapowej, Amelie Mauresmo i Sereny Williams po zakończeniu turnieju w Wimbledonie.