Dobry start 'komórkowej' telewizji

Nowa usługa, umożliwiająca użytkownikom telefonów komórkowych odbieranie satelitarnego programu telewizyjnego i radiowego, cieszy się w Korei Południowej ogromną popularnością - w ciągu ostatnich dwóch miesięcy skorzystało z niej ponad 60 tys. abonentów. Klienci firmy TU Media za ok. 13 USD miesięcznie otrzymują możliwość oglądania 7 kanałów telewizyjnych i 4 radiowych.

Dobry start 'komórkowej' telewizji

Telefon, umożliwiający korzystanie z usług TU Media.

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod odbierania telewizji satelitarnej, do korzystania z usługi nie jest niezbędna antena w kształcie talerza - wystarczy tradycyjna antena telefoniczna (jest to możliwe, ponieważ dane przesyłane są na częstotliwości 2,6 GHz, a nie, jak w tradycyjnej telewizji satelitarnej - 11 GHz).

W tej chwili w Korei dostępne są cztery telefony, umożliwiające korzystanie z usługi - dwa wyprodukowane przez Samsunga, jeden przez LG Electronics i jeden firmy SK Telecom. Każdy z nich wyposażony jest w duży, kolorowy wyświetlacz oraz wszystkie możliwe funkcje multimedialne - za urządzenia zapłacić trzeba ok. 700 USD.

W najbliższym czasie firma planuje udostępnić klientom możliwość pobierania plików wideo oraz korzystania z płatnych transmisji telewizyjnych.