Dobry rok dla Oponeo.pl

Wg "Parkietu" zysk netto sklepu sprzedającego opony przez internet wzrósł w minionym roku o 40% i osiągnął poziom 6 mln zł. Oponeo planuje wejście na rynek niemiecki.

Mimo spowolnienia gospodarczego spółkahttp://Oponeo.pl odotowała w minionym roku dwucyfrowy wzrost przychodu i zysku. "Parkiet" szacuje, że zysk netto spółki w 2008 r. osiągnął ok. 6 mln zł (w 2007 r. Oponeo zarobiło w 2007 r. 4,15 mln zł, przy obrotach sięgających 64,8 mln zł).

Na kurczącym się rynku oponiarskim (wg stowarzyszenia producentów opon ERMC, w 2008 r. rynek opon dla aut osobowych w Polsce zmalał o 2% - sprzedano 9,5 mln opon) Oponeo.pl znalazło nabywców na ponad 0,5 mln opon, w porównaniu do 337 tys. w 2007 r.

Cytowany przez "Parkiet" prezes Dariusz Topolewski prognozuje utrzymanie poziomu sprzedaży opon w roku 2009. W planach spółki jest uruchomienie dodatkowych usług e-sklepu: bezpośrednią dostawę opon do serwisu samochodowego, który miałby je zakładać.

Oponeo.pl rezygnuje jednak z planów wprowadzenia na parkiet NewConnect spółki zależnej - Hammerdeals.pl (właściciela serwisu motoryzacyjnego Autocentrum.pl) i rozważa sprzedaż jej udziałów inwestorowi. W najbliższym czasie Oponeo.pl wejdzie na rynek niemiecki, gdzie - jak zapewnia prezes spółki - serwis zostanie uruchomiony jeszcze w styczniu.

Źródło: "Parkiet"