Dobre wyniki finansowe Bankier.pl S.A.

Bankier.pl S.A. ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2006 roku. Przychody w pierwszym półroczu 2006 wyniosły 3,8 mln złotych, w stosunku do 3,22 mln złotych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk netto wyniósł 584 tys. złotych, to o 118% więcej niż w pierwszym półroczu roku 2005, kiedy wyniósł on 268 tys. złotych.

Przychody spółki w drugim kwartale 2006 wyniosły 2,36 mln złotych, to prawie 40 % więcej niż w drugim kwartale 2005, gdy wyniosły one 1,7 mln złotych. Zysk netto w drugim kwartale 2006 wyniósł 446 tys. złotych, w stosunku do 147 tys. złotych w analogicznym okresie roku ubiegłego.

- Wyniki finansowe Bankier.pl świadczą o stałym i bardzo dynamicznym rozwoju spółki - mówi Prezes Zarządu Tomasz Jażdżyński. - Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Szybko rozwija się zarówno rynek reklamy internetowej jak i rynek pośrednictwa finansowego. Założone plany realizujemy szybciej niż się spodziewaliśmy, w związku z tym realizacja ogłoszonych prognoz finansowych jest niezagrożona.

W komunikacie prasowym spółka informuje również, że o około 90% w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła liczba osób które za pośrednictwem Bankier.pl zamówiły produkty finansowe w instytucjach finansowych.

19 czerwca Bankier.pl S.A. zadebiutował na Warszawskiej Giełdzie, gdzie spotkał się z dużym zainteresowaniem inwestorów. Również w czerwcu portal zaprezentował nową odsłonę swojej witryny. Obecnie rozwija telewizję internetową Bankier TV.

Bankier.pl S.A., obecny na rynku od 2000 r., jest jedną z czołowych firm mediowych koncentrujących się na sektorze finansów. Spółka czerpie przychody z reklamy oraz z pośrednictwa i doradztwa finansowego.

Według danych Megapanel/PBI Gemius, w maju 2006 serwisy biznesowe Bankier.pl miały zasięg 6,75% i 844 tys. real users. Serwis biznesowe Bankier.pl znalazły się na piątym miejscu w agregacie "Biznes, Finanse, Prawo" Rankingu Tematycznego Megapanel/PBI.