Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Dobre prognozy dla e-bankowości

Firma badawcza Jupiter ocenia, że 39% internautów w Europie, czyli około 50 mln osób, korzysta z usług internetowych banków. Oznacza to, że w Europie mieszka 54,1% wszystkich użytkowników banków online.

Jak twierdzą specjaliści z Jupitera, mieszkańcy krajów północnych znacznie częściej korzystają z usług elektronicznej bankowości niż mieszkańcy południa. Dla porównania konta w internetowych bankach posiada 54% Szwedów i 13% Greków. Specjaliści prognozują, że przyrost liczby klientów będzie bardzo dynamiczny i do roku 2005 już 48% mieszkańców Starego Kontynentu będzie korzystało z elektronicznej bankowości. Później przyrost nie będzie już tak gwałtowny i przez kolejne dwa lata, do roku 2007 odsetek osób korzystających z e-banków osiągnie 51%.

Jak donosi jednak Jupiter, zaledwie 11% internautów (39% posiada e-rachunki) płaci swe rachunki za pośrednictwem Internetu, zaś 0,3% składa przez Internet wniosek o kredyt. Zgodnie z prognozami, europejscy internauci mają jednak docenić zalety i wygodę związane z regulowaniem płatności przez Internet i do roku 2007, 22% z nich ma regulować swoje zobowiązania finansowe za pośrednictwem Sieci. Jak wynika z badań, internauci nie postrzegają na razie Sieci jako odpowiedniego miejsca w którym złożyć można wniosek o kredyt i zdaniem specjalistów z Jupitera zaledwie 1% internautów jest zainteresowanych ubieganiem się o pożyczkę przez Internet.