Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Dobre czasy dla serwisów turystycznych

Firma badawcza Forrester Research szacuje, że wydatki na usługi turystyczne i wypoczynek kupowane w Sieci zamkną się w Stanach Zjednoczonych za rok 2002 na poziomie 22,7 mld. USD.

Zgodnie z prognozami ogłoszonymi przez Forrester Research, wydatki na usługi oferowane przez turystyczne serwisy online, będą znacząco rosnąć przez najbliższe pięć lat. Zakłada się, że 34,3 mln Amerykanów skorzysta w roku 2007 z oferty serwisów turystycznych, wydając na ten cel 50 mld. USD. Najchętniej kupowane w Sieci mają być bilety lotnicze. W br. na ich zakup Amerykanie wydać mają 12,8 mld USD, zaś już w roku 2007, według szacunków, 27,8 mld. Z kolei przychody z rezerwacji noclegów online wzrosnąć mają z 6,9 mld USD w 2002 r. do 16,7 mld. w 2007. Stale rosnąć mają także wydatki online na wycieczki, wczasy i bilety kolejowe.