Do więzienia za P2P

Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła przepisy, ustalające m.in. nowe sankcje za udostępnianie w sieciach P2P nielegalnych kopii muzyki, filmów i oprogramowania. Nowe regulacje przewidują m.in. możliwość skazania na karę więzienia osoby, która udostępniała w Sieci materiały o wartości przekraczającej 1000 USD.

W myśl nowych regulacji osoba, której udowodnione zostanie, że nielegalnie udostępniała w sieciach P2P chronione prawem autorskim materiały o wartości przekraczającej 1000 USD, może zostać skazana na karę do 3 lat więzienia oraz grzywnę do 250 tys. USD. Co więcej, nowe przepisy jasno mówią, iż prokurator nie musi udowadniać, że materiały te zostały pobrane z sieci P2P - wystarczy, że będą one udostępnione innym użytkownikom Sieci.

Nowe przepisy zdecydowanie zakazują również nieautoryzowanego nagrywania filmów w kinach (przy pomocy kamer wideo). Izba Reprezentantów zakończyła już prace nad nowymi przepisami - teraz zajmie się nimi amerykański Senat (terminu na razie nie ustalono).