Do połowy marca zapisy na akcje Interii

Od 10 do 15 marca br. inwestorzy indywidualni będą mogli zapisać się na akcje z nowej emisji krakowskiego portalu. Interia zamierza wyemitować 1 mln akcji serii F.

Informację podajemy za PAP. W transzy indywidualnej Interia zaoferuje 250 tys. akcji. Z kolei dla inwestorów instytucjonalnych dostępnych będzie 750 tys. akcji.

Budowanie księgi popytu odbędzie się w dniach 7-8 marca br. Natomiast trzy dni później rozpoczną się zapisy na akcje. Transza instytucjonalna będzie mogła zapisać się na akcje jedynie w dniach 14-15 marca br.

Jak wskazuje portal, w najbliższych dwóch latach na inwestycje związane z wprowadzeniem nowych usług internetowych spółka chce wydać od 7,5 mln - 10 mln zł.

Około 3,9-5,4 mln zł portal planuje przeznaczyć na platformę dystrybucji treści multimedialnych. Około 2 mln zł zostanie zainwestowane w platformę komunikacyjną - być może Interia zamierza nabyć internetowy komunikator? Reszta pieniędzy z nowej emisji akcji - czyli ok. 1,7-2,7 mln zł mają pochłonąć wydatki na zmiany w infrastrukturze portalu w celu rozbudowy serwisów dla użytkowników szerokopasmowego dostępu do internetu.