Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Do 5 lat więzienia za złamanie regulaminu Naszej-Klasy

Dwóch młodych mężczyzn wykorzystujących fikcyjne konta w Naszej-Klasie do reklamowania swoich produktów na Allegro odpowie za zakłócanie sieci teleinformatycznej. Policja informuje, że za tą działalność grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Dwóch młodych mężczyzn, uczniów szkół o profilach informatycznych, korzystało ze skryptu umożliwiającego zakładanie fikcyjnych kont w serwisie społecznościowym Nasza-Klasa. Konta zawierały erotyczne zdjęcia kobiet i dzięki temu szybko zdobywały wiele odwiedzin oraz znajomych. W opisie profilów znajdowały się również odnośniki do aukcji internetowych właścicieli kont. Taki sposób reklamy jest sprzeczny z regulaminem portalu społecznościowego, na którym za posiadanie podobnych kont obowiązują opłaty.

Nieuczciwy proceder dostrzegli administratorzy Naszej-Klasy, którzy natychmiast zgłosili sprawę do Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Funkcjonariusze namierzyli sprawców i korzystając z danych serwisu ustalili, że w ciągu trzech miesięcy założyli co najmniej 90 fikcyjnych kont o charakterze reklamowym.

Policja podaje, że podczas przeszukania mieszkań sprawców zabezpieczono twarde dyski komputerów oraz około 140 płyt zawierających programy komputerowe bez wymaganej licencji. Materiał dowodowy zostanie poddany analizie w Pracowni Badań Komputerowych Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi.

Obu podejrzanym w postępowaniu nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonowa w Wieluniu, przedstawiono zarzuty zakłócania sieci teleinformatycznej. Podejrzani przyznali się do tego czynu. Policja podaje, że za to grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.