Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Do 3 minut w Sieci - za darmo

Świadczenie usług telekomunikacyjnych w Polsce rozpoczyna PiratNet. Dostęp do Internetu na zasadzie call back ma być tańszy o 10%, ale za połaczenia do trzech minut opłaty nie są naliczane. Firma nie przedstawiła na razie bliższych informacji na temat usługi.

W ofercie PiratNet znajdują się m.in. połączenia międzynarodowe, usługi dostępu do Internetu, leasingowane linii VPN i połączenia komórkowe. Podany w cenniku PiratNet koszt usług jest zdecydowanie konkurencyjny wobec innych operatorów, a przede wszystkim TP S.A. Z informacji dostarczonych przez firmę wynika, że najprawdopodobniej PiratNet jest kolejnym operatorem usług VoIP. Pewne zamieszanie wprowadza więc zamieszczony w tekście informacji prasowej fragment, w którym PiratNet deklaruje, że "nie interesują nas (tj firmy - przyp. red.) tanie rozwiązania internetowe".

W połączeniach międzymiastowych poprzez PiratNet 0,35 zł (z VAT) kosztuje minuta połączenia pomiędzy godzina 8:00 a 18:00. Pomiędzy 18:00 a 22:00 minuta kosztuje 0,19 zł, a od 22:00 do 8:00 – 0,14 zł. W połączeniach komórkowych opłata wynosi 0,9 zł, od 8:00 do 22:00 – 0,84 zł za minutę. W sumie połączenia międzynarodowe są tańsze do 75%, na telefony komórkowe – 48%, a międzymiastowe - do 34%. Połączenie z Internetem na zasadzie call back ma być tańsze o 10% od stawek innych dostawców, a połączenia krótsze niż 3 minuty są darmowe.

PiratNet jest polskim przedstawicielstwem PiratNet Ltd z Wielkiej Brytanii. Polscy użytkownicy muszą nabyć (za 25 USD) urządzenie Dialix, które jest podłączane do telefonu lub komputera. Rozliczanie następuje na zasadzie przedpłaty, PiratNet ma rozprowadzać telekarty o wartościach 25, 50 i 100 zł.