Do 3 minut w Sieci - za darmo

Świadczenie usług telekomunikacyjnych w Polsce rozpoczyna PiratNet. Dostęp do Internetu na zasadzie call back ma być tańszy o 10%, ale za połaczenia do trzech minut opłaty nie są naliczane. Firma nie przedstawiła na razie bliższych informacji na temat usługi.

W ofercie PiratNet znajdują się m.in. połączenia międzynarodowe, usługi dostępu do Internetu, leasingowane linii VPN i połączenia komórkowe. Podany w cenniku PiratNet koszt usług jest zdecydowanie konkurencyjny wobec innych operatorów, a przede wszystkim TP S.A. Z informacji dostarczonych przez firmę wynika, że najprawdopodobniej PiratNet jest kolejnym operatorem usług VoIP. Pewne zamieszanie wprowadza więc zamieszczony w tekście informacji prasowej fragment, w którym PiratNet deklaruje, że "nie interesują nas (tj firmy - przyp. red.) tanie rozwiązania internetowe".

W połączeniach międzymiastowych poprzez PiratNet 0,35 zł (z VAT) kosztuje minuta połączenia pomiędzy godzina 8:00 a 18:00. Pomiędzy 18:00 a 22:00 minuta kosztuje 0,19 zł, a od 22:00 do 8:00 – 0,14 zł. W połączeniach komórkowych opłata wynosi 0,9 zł, od 8:00 do 22:00 – 0,84 zł za minutę. W sumie połączenia międzynarodowe są tańsze do 75%, na telefony komórkowe – 48%, a międzymiastowe - do 34%. Połączenie z Internetem na zasadzie call back ma być tańsze o 10% od stawek innych dostawców, a połączenia krótsze niż 3 minuty są darmowe.

PiratNet jest polskim przedstawicielstwem PiratNet Ltd z Wielkiej Brytanii. Polscy użytkownicy muszą nabyć (za 25 USD) urządzenie Dialix, które jest podłączane do telefonu lub komputera. Rozliczanie następuje na zasadzie przedpłaty, PiratNet ma rozprowadzać telekarty o wartościach 25, 50 i 100 zł.