Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Disney popularny na Facebooku

Firma Walt Disney odniosła wielki sukces wśród użytkowników Facebooka. Ich profil lubiany jest przez ponad 100 milionów użytkowników z całego świata. Profil składa się z sieci stron różnych postaci i marek należących do Disneya.

Dzisiaj przypada 109. rocznica urodzin Walta Disneya. Okazja ta zbiegła się w czasie z niedawnym zdobyciem przez Disneya 100 milionów fanów na na Facebooku.

Z tej okazji, stworzono krótki film obrazujący rozwój ich popularności w serwisie społecznościowym i ciekawe fakty dotyczące fanów.

Disney zaczął regularnie korzystać z Facebooka w sierpniu 2009 r., a w ciągu roku zyskał 60 milionów fanów z całego świata. Magiczną liczbę 100 milionów osiągnął w minioną sobotę.

Obecnie liczba jego fanów rośnie o około 5 milionów każdego tygodnia. W chwili pisania tych słów wynosiła już 100 846 925 osób.

Film pokazuje między innymi

  • że 60 proc. fanów Disneya pochodzi spoza USA
  • że 70 proc. z nich to kobiety
  • że najczęściej używanymi językami w profilu są angielski, hiszpański, francuski i włoski
  • że fani na profilu Disneya wykonali już 6 mln interakcji, w tym dodając 1,5 miliona komentarzy
  • że w lipcu 2010 r. posty Disneya obejrzano miliard razy

Cała prezentacja filmowa wykonana jest w stylu Disneya. Zobaczcie sami: