Disney i szerokopasmowe łącza dla dzieci

Firma Disney planuje rozszerzenie oferty internetowej dla dzieci i młodzieży. Wkrótce pojawi się kolejna, druga już gra umożliwiająca rozgrywkę online, a w lecie ma zostać uruchomiona usługa szerokopasmowego, płatnego dostępu do Internetu.

Usługa dostępu do Internetu o nazwie "Playhouse Disney Preschool Time Online" stworzona została z myślą o dzieciach w wieku 3-5 lat i ich rodziców. W jej skład - oprócz szerokopasmowego łącza - ma wchodzić dostęp do gier, puzzli i zabaw edukacyjnych przygotowujących pociechy do nauki w przedszkolu. Równolegle rodzice mają możliwość śledzenia postępów dziecka i rozwoju jego zainteresowań.

Roczny koszt usługi ma wynosić niecałe 50 USD, czyli ok. 4 USD miesięcznie. Nowa oferta stanowi część większej akcji, w ramach której Disney planuje przyciągać dzieci i młodzież do swoich serwerów.

Zakres usługi zostanie prawdopodobnie ograniczony do obszaru Stanów Zjednoczonych i Kanady. Mamy jednak nadzieję, że kiedyś potentaci przemysłu rozrywkowego zechcą uruchomić podobne akcje również w Polsce.