Digital Sky Technologies idzie na giełdę

Będący udziałowcem w Naszej-Klasie fundusz Digital Sky Technologies zamierza zadebiutować na londyńskiej giełdzie - podał dziennik "Wiedomosti".

Digital Sky Technologies idzie na giełdę
Jako termin debiutu DST wybrało przyszły rok. Fundusz chce sprzedać na londyńskiej giełdzie do 25 proc. udziałów.

Rosyjski Digital Sky Technologies to ostatnimi czasy jeden z najaktywniejszych na świecie inwestorów z branży internetowej. Posiada pakiet udziałów w takich gigantach jak Facebook, Zynga, Mail.ru, Groupon czy bkontaktie.ru. Z kolei dzięki 75 proc. udziałom w łotewskim funduszu Forticom, do DST należy także nk.pl (serwis znany niegdyś jako Nasza-Klasa.pl).

Tylko rosyjskie serwisy należące do powstałego w 2005 r. DST skupiają aż 70 proc. wszystkich odsłon w rosyjskojęzycznym internecie.

W lipcu 28,7 proc. udziałów w rosyjskiej spółce Digital Sky Technologies objął południowo afrykański Naspers. Naspers, jest już właścicielem kilku polskich spółek internetowych. Są to Allegro, GG Network, a od ubiegłego roku także Bankier.pl.

Digital Sky Technologies, Naspers i chiński Tencent to obecnie trzy największe firmy internetowe z rynków wschodzących, które inwestują na potęgę nie tylko w swoich regionach, ale także i na zachodzie. Jak podaje dzisiejszy "The Economist" firmy te już teraz należą do tej samej ligi co Google czy Yahoo. Z samego komunikatora internetowego QQ (własność Tencent) korzysta 567 mln użytkowników.