Digital Avenue przejmuje Styl.fm

Notowana na rynku NewConnect spółka Digital Avenue dokonała akwizycji Styl.Media.

Styl.Media Sp. z o.o. jest wydawcą Styl.fm, skierowanego do kobiet serwisu o tematyce "styl życia". W zamian za 2 228 914 akcji, które zostaną wyemitowane w ramach kapitału docelowego Digital Avenue i objęte przez dotychczasowych udziałowców Styl.Media - Digital Avenue obejmie 100% udziałów Styl.Media Sp. z o.o.

Dziś za jedną akcję Digital Avenue płacono 0.63 zł.

Nowym prezesem Digital Avenue został Piotr Wąsowski - dotychczasowy członek zarządu i współwłaściciel Styl.Media, a wcześniej współtwórca sukcesu liderów polskiego Internetu w kategoriach Finanse - Bankier.pl oraz Ecommerce - Nokaut.pl.

Digital Avenue przejmuje Styl.fm

W styczniu 2010 roku należący do Styl.Media serwis Styl.fm awansował na 17. miejsce w kategorii "styl życia" badania Megapanel PBI/Gemius. Stronę odwiedziło ponad 800 tys. użytkowników, co przełożyło się na przyzwoitą liczbę 38 mln odsłon.

Styl.Media osiągnęła w 2009 roku ponad 2 miliony złotych przychodów ze sprzedaży oraz 376 tys. zł. zysku EBITDA.

Digital Avenue jest spółką portfelową MCI Management. W sierpniu 2007 roku, jako jedna z pierwszych spółek, zadebiutowała na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W skład portfela Digital Avenue wchodzi już Medousa - spółka prowadząca m.in. portal internetowy Fotosik.pl skierowany do użytkowników Internetu zainteresowanych fotografią.

Digital Avenue zapowiada, że w kwietniu opublikuje założenia nowej strategii oraz cele planowane na 2010 rok.

"Wejście Styl.fm w skład Grupy Digital Avenue pozwoli na jeszcze szybszy rozwój portalu, a serwisy zagregowane przez Digital Avenue będą docierać do ok. 3,5 miliona użytkowników Internetu w Polsce i osiągać znacznie lepsze wyniki finansowe niż dotychczas. Dzięki synergiom jakie osiągniemy rozwijając serwisy Fotosik.pl i Styl.fm będziemy mogli zaoferować Internautom więcej ciekawych treści i lepszej jakości funkcjonalności. " - mówi Piotr Wąsowski nowy Prezes Zarządu Digital Avenue i Członek Zarządu Styl.Media.