Digital Avenue i S4E zadebiutują na rynku NewConnect

Dwie spółki portfelowe funduszu MCI Management zadebiutują jako pierwsze na rynku NewConnect, poinformował Tomasz Czechowicz na dzisiejszym spotkaniu w siedzibie warszawskiej giełdy. Będą to S4E i Digital Avenue, w skład której wchodzą serwisy Iplay.pl oraz Streemo.pl.

Digital Avenue S.A. powstała 19 kwietnia br. z inicjatywy funduszu MCI Management. Spółka pełni rolę holdingu skupiającego różne przedsięwzięcia z dziedziny cyfrowej rozrywki, kontentu oraz mediów.

"Cyfrowa Aleja" posiada obecnie 51% udziałów w spółce Streemo Sp. z o.o. (Streemo.pl) oraz 88% w Iplay Sp. z o.o. (Iplay.pl). Od sierpnia w holdingu znajdzie się też Grupa Medousa z serwisami Fotosik.pl, Sms.pl i Supergry.pl.

W perspektywie kilku najbliższych lat Digital Avenue chce osiągnąć pozycję lidera w zakresie rozrywki internetowej i mobilnej w Polsce. Z nowej emisji akcji planuje pozyskać do 10 mln zł, które wyda na realizację wewnętrznych projektów, rozwój technologii, a przede wszystkim na akwizycję kolejnych spółek.

Jakie przedsięwzięcia interesują Digital Avenue? Praktycznie wszystkie, które mają coś wspólnego z internetową rozrywką, a więc np. telewizja i radio internetowe, serwisy społecznościowe, kontent dla telefonów komórkowych, gry online itd.

W tej chwili 70% akcji Digital Avenue posiada MCI Management S.A., a 30% kadra menedżerska i inwestorzy związani ze spółkami Iplay i Medousa. Zgodnie ze wstępnym planem, po wprowadzeniu na NewConnect ich udział w kapitale spadnie odpowiednio do 56% i 24%, a 20% akcji znajdzie się w posiadaniu nowych inwestorów.

NewConnect to nie koniec ambicji "Cyfrowej Alei". W przeciągu dwóch lat spółka chce się znaleźć na rynku regulowanym. Opublikowane zostały także pierwsze prognozy, według których przychody Digital Avenue wyniosą w tym roku 2,5 mln zł, w następnym 6 mln zł, a w 2009 r. - 10 mln zł. Prognozowane wyniki EBITDA (zysk przed potrąceniem odsetek od kredytów, podatków i amortyzacji) to 250 tys. zł straty w 2007r., 250 tys. zł zysku w 2008 r. oraz 1 mln zł zysku w 2009 r.

Digital Avenue wprowadzi na giełdę Wrocławski Dom Maklerski S.A., a autoryzowanym doradcą spółki jest CEE Capital Sp. z o.o.

NewConnect to nowy rynek na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych przeznaczony dla małych i średnich spółek o dużych perspektywach wzrostu. Jego atutem mają być mniejsze wymagania formalne i niższy koszt pozyskania kapitału. NewConnect rusza 30 sierpnia br.

Patrz także:

Nowy rynek na GPW szansą dla internetowych spółek

Cyfrowa aleja MCI

Aktualizacja: 05 lipca 2007 00:10

Zaktualizowaliśmy artykuł o informacje przekazane przez MCI Management S.A.