Digital Avenue: bardzo dobre wyniki i "zepół sprawdzony w Bankier.pl"

Digital Avenue, właściciel serwisów Styl.fm i Fotosik.pl osiągnął w II kwartale 2010 roku 328 tys. zł skonsolidowanego zysku netto i 1,56 mln zł przychodów netto. Zaś do rady nadzorczej spółki dołączyli Roman Bryś i Piotr Pajewski, którzy wcześniej przez wiele lat współtworzyli sukces Bankier.pl.

Digital Avenue to jedna z szybciej rozwijających się firm internetowych. Skonsolidowany wynik netto osiągnięty w drugim kwartale 2010 roku jest o 32 proc. wyższy niż całoroczny zysk spółki za 2009 rok.

Z kolei przychody ze sprzedaży po pierwszym półroczu stanowią już ponad 80 proc. przychodów ubiegłorocznych.

- "Osiągnęliśmy to poprzez szybszy rozwój flagowych portali Spółki: Styl.fm i Fotosik.pl, co przełożyło się na wzrost przychodów ze sprzedaży. Pozytywny efekt miały także synergie po stronie kosztów działania portali i spółek zależnych " - mówi Piotr Wąsowski prezes zarządu Digital Avenue.

Wąsowski deklaruje także, że spółka będzie walczyć o jeszcze lepsze wyniki finansowe w skali całego 2010 roku i w kolejnych latach.

Akwizycje i e-commerce

Według najnowszych wyników Megapanel PBI/Gemius za maj 2010 roku portale wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Digital Avenue osiągnęły łączny oglądalność 2,9 mln użytkowników. Liczba odsłon wyniosła 56,5 mln.

- "Planujemy dalej zwiększać oglądalność Grupy. Zarówno poprzez rozwój organiczny portali Styl.fm i Fotosik.pl, poprzez nowe projekty budowane na bazie już posiadanych aktywów oraz dzięki dalszym akwizycjom, nad którymi pracujemy" - mówi Piotr Wąsowski.

- "Wkrótce portale Styl.fm i Fotosik wystartują także z projektami ecommerce skierowanymi do użytkowników już obecnych w tych serwisach. To będą zupełnie nowe linie biznesowe, które przyczynią się do powstania nowej kategorii przychodów w Digital Avenue, co z pewnością wpłynie na dalszy wzrost rentowności Grupy Kapitałowej" - dodaje Piotr Wąsowski.

Nowe twarze

W sierpniu nastąpiły także zmiany w radzie nadzorczej spółki. Dołączyli Piotr Pajewski i Roman Bryś, którzy wcześniej razem z obecnym Prezesem Zarządu Digital Avenue - Piotrem Wąsowskim, współuczestniczyli w sukcesie wiodącego polskiego portalu finansowego Bankier.pl.

"To Spółka z dużym potencjałem, co pokazują m.in. najnowsze wyniki finansowe drugiego kwartału 2010 roku oraz szybki rozwój i atrakcyjny profil portali internetowych wchodzących w skład Grupy DA. Wierzę, że uda nam się osiągnąć cele i powtórzyć sukces w zespole, który sprawdził się w Bankier.pl" - mówi Roman Bryś, nowy członek Rady Nadzorczej Digital Avenue SA.

Digital Avenue jest spółką portfelową MCI Management. W sierpniu 2007 roku, jako jedna z pierwszych spółek, zadebiutowała na rynku New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W latach 1999-2001 Roman Bryś pracował w spółce Euromoney Polska S.A. na stanowisku Product Development Engineer , gdzie między innymi tworzył portal Euromoney.pl.

W latach 2001-2010 Roman Bryś pracował w notowanej na GPW spółce Bankier.pl, początkowo na stanowisku Dyrektora IT, a następnie od 2008 jako Członek Zarządu odpowiedzialny za rozwój produktu, redakcję i technologię.

Piotr Pajewski pełnił funkcje w radach nadzorczych takich spółek, jak: Telecom Media Sp. z o.o., Bankier.pl S.A., K2 Internet S.A., ACR S.A., BillNet S.A, Nokaut Sp. z o.o., Destineo Sp. z o.o., Stanusch Technologies Sp. z o.o. Zrealizował kilkanaście inwestycji, wyjść z inwestycji oraz przejęć (m.in. sprzedaż Internet Data System S.A., Internet Service S.A., czy IPO Bankier.pl S.A. i K2 Internet S.A.).

Od marca 2010 r. współpracuje z notowanym na GPW funduszem venture capital MCI, wspierając rozwój spółek portfelowych Digital Avenue SA i Telecom Media Sp. z o.o.