Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Digital Avenue: bardzo dobre wyniki i "zepół sprawdzony w Bankier.pl"

Digital Avenue, właściciel serwisów Styl.fm i Fotosik.pl osiągnął w II kwartale 2010 roku 328 tys. zł skonsolidowanego zysku netto i 1,56 mln zł przychodów netto. Zaś do rady nadzorczej spółki dołączyli Roman Bryś i Piotr Pajewski, którzy wcześniej przez wiele lat współtworzyli sukces Bankier.pl.

Digital Avenue to jedna z szybciej rozwijających się firm internetowych. Skonsolidowany wynik netto osiągnięty w drugim kwartale 2010 roku jest o 32 proc. wyższy niż całoroczny zysk spółki za 2009 rok.

Z kolei przychody ze sprzedaży po pierwszym półroczu stanowią już ponad 80 proc. przychodów ubiegłorocznych.

- "Osiągnęliśmy to poprzez szybszy rozwój flagowych portali Spółki: Styl.fm i Fotosik.pl, co przełożyło się na wzrost przychodów ze sprzedaży. Pozytywny efekt miały także synergie po stronie kosztów działania portali i spółek zależnych " - mówi Piotr Wąsowski prezes zarządu Digital Avenue.

Wąsowski deklaruje także, że spółka będzie walczyć o jeszcze lepsze wyniki finansowe w skali całego 2010 roku i w kolejnych latach.

Akwizycje i e-commerce

Według najnowszych wyników Megapanel PBI/Gemius za maj 2010 roku portale wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Digital Avenue osiągnęły łączny oglądalność 2,9 mln użytkowników. Liczba odsłon wyniosła 56,5 mln.

- "Planujemy dalej zwiększać oglądalność Grupy. Zarówno poprzez rozwój organiczny portali Styl.fm i Fotosik.pl, poprzez nowe projekty budowane na bazie już posiadanych aktywów oraz dzięki dalszym akwizycjom, nad którymi pracujemy" - mówi Piotr Wąsowski.

- "Wkrótce portale Styl.fm i Fotosik wystartują także z projektami ecommerce skierowanymi do użytkowników już obecnych w tych serwisach. To będą zupełnie nowe linie biznesowe, które przyczynią się do powstania nowej kategorii przychodów w Digital Avenue, co z pewnością wpłynie na dalszy wzrost rentowności Grupy Kapitałowej" - dodaje Piotr Wąsowski.

Nowe twarze

W sierpniu nastąpiły także zmiany w radzie nadzorczej spółki. Dołączyli Piotr Pajewski i Roman Bryś, którzy wcześniej razem z obecnym Prezesem Zarządu Digital Avenue - Piotrem Wąsowskim, współuczestniczyli w sukcesie wiodącego polskiego portalu finansowego Bankier.pl.

"To Spółka z dużym potencjałem, co pokazują m.in. najnowsze wyniki finansowe drugiego kwartału 2010 roku oraz szybki rozwój i atrakcyjny profil portali internetowych wchodzących w skład Grupy DA. Wierzę, że uda nam się osiągnąć cele i powtórzyć sukces w zespole, który sprawdził się w Bankier.pl" - mówi Roman Bryś, nowy członek Rady Nadzorczej Digital Avenue SA.

Digital Avenue jest spółką portfelową MCI Management. W sierpniu 2007 roku, jako jedna z pierwszych spółek, zadebiutowała na rynku New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W latach 1999-2001 Roman Bryś pracował w spółce Euromoney Polska S.A. na stanowisku Product Development Engineer , gdzie między innymi tworzył portal Euromoney.pl.

W latach 2001-2010 Roman Bryś pracował w notowanej na GPW spółce Bankier.pl, początkowo na stanowisku Dyrektora IT, a następnie od 2008 jako Członek Zarządu odpowiedzialny za rozwój produktu, redakcję i technologię.

Piotr Pajewski pełnił funkcje w radach nadzorczych takich spółek, jak: Telecom Media Sp. z o.o., Bankier.pl S.A., K2 Internet S.A., ACR S.A., BillNet S.A, Nokaut Sp. z o.o., Destineo Sp. z o.o., Stanusch Technologies Sp. z o.o. Zrealizował kilkanaście inwestycji, wyjść z inwestycji oraz przejęć (m.in. sprzedaż Internet Data System S.A., Internet Service S.A., czy IPO Bankier.pl S.A. i K2 Internet S.A.).

Od marca 2010 r. współpracuje z notowanym na GPW funduszem venture capital MCI, wspierając rozwój spółek portfelowych Digital Avenue SA i Telecom Media Sp. z o.o.