DialNet Masters: Sprawdź ile wiesz o internecie

Po raz trzeci startuje Ogólnopolska Olimpiadza Wiedzy o Internecie DialNet Masters adresowana do ucznów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zwycięscy pojadą do Chin.

Na stroniehttp://www.dialnetmasters.pl można już dokonywac zgłoszeń do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie.

Konkurs dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie oraz technologiach informatycznych i adresowany jest do młodzieży szkolnej. Uczestnicy turnieju powinni orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z internetem.

W turnieju mogą wziąć udział drużyny w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Każdy z zespołów składa się z czterech uczniów, niekoniecznie z jednej klasy, oraz nauczyciela prowadzącego - informuje Anna Kwolek z Telefonii DIALOG SA.

Do DialNet Masters może zostać zgłoszonych od trzech do pięciu drużyn z jednej szkoły, w zależności od jej wielkości.

Olimpiada składa się z kilku etapów. Po przejściu eliminacji wewnątrzszkolnych drużyny rejestrują się on-line na portalu www.dialnetmasters.pl. Następnie przeprowadzone będą dwie tury testów on-line: zespoły uczniów odpowiadać będą na pytania i testy przygotowywane przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej. Po kwietniowych półfinałach, które odbędą się w siedmiu miastach Polski, w czerwcu zorganizowany będzie Wielki Finał we Wrocławiu. Dla drużyn, które zajmą trzy pierwsze miejsca w obu kategoriach, organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe. Zwycięzcy pojadą do Chin.

Tegoroczna (trzecia już) edycja turnieju organizowana jest przez spółkę Telefonię Dialog SA pod patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz przy merytorycznym wsparciu Politechniki Wrocławskiej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie http://www.dialnetmasters.pl