Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Dial-up od Wirtualnej Polski: wspólnie z Energisem a nie TPSA

Wirtualna Polska - jako ostatni z wielkich portali - uruchomiła dziś swój numer dostępowy. Spółka, której większościowym akcjonariuszem jest największa firma telekomunikacyjna w kraju - TPSA - doczekała się swojego dial-upu. Partnerem biznesowym okazał się jednak Energis a nie narodowy operator.

Usługa dostępowa portalu - WPGo! modem - reklamowana jest hasłem "lepiej późno niż wcale ;-)". Portal jako jeden z ostatnich graczy uruchomił własny numer dostępowy, chociaż w tej kwestii miał być pierwszy. Przypomnijmy, że w momencie inwestycji TP S.A. w Wirtualną Polskę w 2001 roku pojawiły się deklaracje narodowego operatora co do wspólnych planów świadczenia usług dostępowych z portalem. TP S.A. szybko wycofała się z obietnic - niedługo po podpisaniu umowy ówczesny szef TPI poinformował, że WP nie będzie miała przychodów z ruchu w sieci TP S.A.

Po trzech latach WP udało się jednak uruchomić usługę dial-up - partnera znalaziono w firmie Energis Polska. "Ponieważ jako ostatni wśród rodzimych portali uruchamiamy usługę dostępu do internetu za pośrednictwem alternatywnego numeru dostępowego, trudno nam w chwili obecnej oszacować zarówno liczbę użytkowników, jak i przychody z tytułu świadczenia usługi - przyznała Aleksandra Ciechomska, dyrektor ds. rozwoju produktów Wirtualnej Polski - Liczymy jednakże na lojalność osób korzystających z portalu Wirtualna Polska, którzy zechcą skorzystać z wpGO! modem."

Użytkownicy, oprócz alternatywnego numeru dial-up otrzymają bezpłatny dostęp do treści: będą mogli skorzystać z działów: gry online, erotyka, randki oraz pliki do gier i komputerów.

Jaka jest teraz kondycja WP - przedsiębiorstwa będącego w stanie upadłości od kilku miesięcy? "Spółka jest samowystarczalna i wiele wskazuje na dalszą poprawę sytuacji" - powiedział dla Internet Standard Wojciech Reguła, zarządca Wirtualnej Polski, który nadzoruje jej działalność po odsunięciu przez sąd wcześniejszego zarządu.

Ostatnio dużo emocji na rynku wywołał komunikat TP Internet o planach zmiany statutu WP i wykreślenia z niego zapisu o prowadzeniu portalu (de facto nie miałoby to jednak wpływu na dalsze losy spółki). "Co do projektu TPI - wydaje się, że deklarowana dbałość o dalsze losy spółki mogłaby się wyrażać m.in. w poszerzeniu przedmiotu przedsiębiorstwa a nie wykreślaniu z przedmiotu przedsiębiorstwa jedynej faktycznie prowadzonej działalności" - skomentował Wojciech Reguła.

Więcej informacji o usłudze pod adresem:

http://wpgo.wp.pl