Deszcz w Google Earth

Deszcz na ekranie komputera to najnowsza funkcja, jaką otrzymujemy z programem Google Earth. Dzięki specjalnemu radarowi użytkownik może teraz w czasie rzeczywistym sprawdzić, czy na interesującym go obszarze występują opady śniegu lub deszczu.

Deszcz  w Google Earth

Google Earth

Google Earth to darmowa aplikacja, która umożliwia oglądanie zdjęć satelitarnych i map kuli ziemskiej. Wystarczy wpisać nazwę miasta i poczekać na załadowanie danych z Sieci, aby zobaczyć plan nałożony na rzeczywiste zdjęcia oglądanego obszaru. Widok można odpowiednio zmieniać - przybliżać, oddalać, przesuwać lub obracać.

Mapy Polski nie są tak dokładne jak Stanów Zjednoczonych, jednak plan Warszawy jest dosyć zadowalający - to samo dotyczy innych dużych miast. Lokalne wyszukiwanie pozwala znaleźć restauracje, hotele, a nawet połączenia pomiędzy punktami. Narzędzie jest bardzo przydatne dla turystów - można obejrzeć słynne zabytki, zaplanować drogę z lotniska do hotelu, sprawdzić gdzie są sklepy, itd. Wynikami wyszukiwania można dzielić się z innymi użytkownikami.

W wydaniu Google Earth dodano nową warstwę, która umożliwia obserwację opadów deszczu bądź śniegu. Przy pomocy specjalnej funkcji radaru należy zlokalizować specjalny, zielony obszar, na którym mogą występować opady.

Nowa funkcja dodawana jest automatycznie bez potrzeby aktualizowania całego programu.

Najnowszą wersję programu pobierz z IDG.pl

Google Earth 5.2 dla Windows

Google Earth 5.2 dla Mac OS X

Google Earth 5.2 dla Linux