Destrukcyjny Tasin powraca!

W Sieci pojawiły się trzy nowe wersje groźnego robaka Tasin, oznaczone literami A, B i C. 'Insekt' ukrywa się w załączniku e-maila napisanego po hiszpańsku - po uaktywnieniu się kasuje zapisane na dysku pliki (m.in. systemowe).

Infekujący systemy z rodziny Windows robak zwykle pojawia się w komputerze w postaci załącznika do e-maila - pliku o nazwie D-Incógnito.zip, Love-Me.zip lub El_rechazo.zip. Tytuły takiej wiadomości mogą być różne - zawsze jednak będą one zaczynały się od 're:'.

Po uruchomieniu ukrytego w załączonym archiwum pliku wykonywalnego uaktywnia się Tasin - robak zaczyna wysyłać swoje kopie pod wszystkie znalezione na dysku adresy e-mail. Na tym etapie wyświetlane jest również okno, sugerujące że Tasin to gra.

Wszystkie trzy wersje "insekta" łączą się również z predefiniowanym serwerem i pobierają dodatkowe komponenty (w tym czasie na pulpicie wyświetlone zostaje zdjęcie kobiety). Później Tasin zaczyna kasować dane - z dysku zainfekowanego komputera usuwa m.in. pliki z rozszerzeniami: .doc, .dpr, .htm, .iso, .jpg, .mp3, .pcx, .rar, .reg, .vbp, .wav oraz .xls). Usunięcie choćby części tych plików może poważnie uszkodzić system oraz zainstalowane w nim aplikacje.

Aby usunąć Tasina A, B i C, należy uaktualnić program antywirusowy i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie robaka, należy je skasować.