Destineo: kolejny serwis do sprzedaży biletów

Spółka Destineo rozpoczęła sprzedaż biletów lotniczych za pośrednictwem swojego najnowszego serwisu internetowego flicket.pl. Serwis oferuje sprzedaż biletów na wszystkie linie lotnicze operujące na rynku europejskim i światowym.

To już drugi projekt związany ze sprzedażą biletów on-line, który wrocławska spółka Destineo wprowadziła na polski rynek e-commerce w ciągu ostatnich kilku tygodni. Przypomnijmy, że Prezesem Zarządu Destineo jest Piotr Multan, założyciel Travelplanet.pl, a jednym z dwóch głównych udziałowców spółki jest fundusz Phenomind Ventures, którego inwestorem jest Kulczyk Holding a funkcje prezesa pełni Sebastian Kulczyk (syn Jana).

Działanie serwisu oparte jest o system IRS - wykorzystano zarówno moduł regularnych jak i tanich linii lotniczych. Jak mówi Prezes Destineo, Piotr Multan - "W ofercie uruchomionego jeszcze przed wakacjami serwisu smartfly.pl znajduje się baza połączeń, obsługiwanych wyłącznie przez tanie linie lotnicze, natomiast powstanie flicket.pl związane jest z potrzebą rozszerzenia oferty o tradycyjne linie lotnicze jak np. LOT, Lufthansa, czy Air France."

Spółka nie kończy swoich planów rozwojowych, bowiem do końca roku zacznie działać kolejny turystyczny serwis internetowy, który uzupełni dotychczasową ofertę firmy.

Jednym z konkurentów flicket.pl będzie EasyGo.pl. W ramach platformy EasyGo.pl dodano niedawno możliwość kupna biletów lotniczych. Plan minimum, jaki właściciele nałożyli na startujący właśnie projekt wynosi półtora miliona złotych dochodu do końca tego roku. Za dwa lata spółka chce stać się w kraju czołowym graczem w sprzedaży biletów lotniczych w Internecie.

Docelowo EasyGo.pl ma stać się wielopłaszczyznową platformą turystyczną integrującą w swoim obszarze wszystkie najbardziej popularne, potrzebne i poszukiwane przez klientów usługi turystyczne i około turystyczne. "Sprzedaż biletów lotniczych była i jest jednym z podstawowych filarów w naszej koncepcji" - potwierdza Mateusz Kazieczko, prezes Zarządu EasyGo.pl.

Podstawą działalności serwisu jest sprzedaż zintegrowanych imprez turystycznych i na jakości oraz wielkości tego elementu koncentruje ona swoją największą uwagę. Dwa mniejsze, ale równie ważne elementy to rezerwacja miejsc hotelowych oraz sprzedaż biletów lotniczych.

Patrz też:

Nowy serwis od Piotra Multana

TravelOVO współpracuje z Easygo.pl

Aktualizacja: 01 września 2008 12:37

Do artykułu dodano informacje dotyczące EasyGo.pl.