Democamp East/West: start-upy ze Wschodu i Zachodu

W dniach 23-24 maja 2009 r. w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja targów start-upów, funduszy inwestycyjnych i inkubatorów przedsiębiorczości Democamp. Tym razem organizatorzy postawili na międzynarodowy charakter imprezy, spodziewani są uczestnicy i goście zarówno z krajów zachodnich, jak i Europy Wschodniej.

Od kilku dni przyjmowane są zgłoszenia na tegoroczny Democamp East/West, który odbędzie się w dniach 23-24 maja w Poznaniu. Chętni (start-upy, inwestorzy, fundusze), którzy zgłoszą się do 15 kwietnia otrzymają 20% zniżkę.

W tym roku impreza będzie miała charakter międzynarodowy, ma być pomostem łączącym młode internetowe projekty powstające na Wschodzie i Zachodzie Europy wraz z inwestorami, funduszami i inkubatorami przedsiębiorczości z tych krajów.

Podczas pierwszego dnia targów Democamp East/West przedstawiciele start-upów będą mieli możliwość zaprezentowania w "barcampowej" formie swego pomysłu przed międzynarodową publicznością zgromadzoną na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Drugi dzień ma mieć charakter konkursowy, będzie można również przedstawić swój start-up na własnym mini stoisku.

Targi Democamp East/West organizowane są przez fundację Polak 2.0, która powołana została do życia przez Kubę Filipowskiego, Wiktora Schmidta oraz Adama Zygadlewicza, a więc założycieli firmy Netguru. Do zadań fundacji należy m. in.: organizowanie spotkań w formule barcamp (także między-branżowych), targów i konkursów start-upów oraz ewangelizowanie nt. nowych trendów i nowych sposobów wykorzystywania potencjału Internetu przez firmy. W przyszłości fundacja Polak 2.0 ma także zapewniać internetowym start-upom wsparcie techniczne oraz finansowe.

Zobacz też: Redlink i Ecoosystem docenione na Democamp