Delikatesy w sieci - testujemy internetowe sklepy spożywcze

Frisco.pl

Delikatesy w sieci - testujemy internetowe sklepy spożywcze

Frisco.pl jako jedyny oferuje podgląda zawartości koszyka na bieżąco

Frisco.pl, sklep w który zainwestował Sobiesław Zasada, zdecydowanie wyróżnił się na tle konkurencji. Jako jedyny posiadał wszystkie produkty, które znalazły się na naszej liście zakupów. Zamówienie zostało dostarczone terminowo, a towary były najlepiej zapakowane.

Procedura zamówienia przebiegała sprawnie, wyszukiwarka działa bez zarzutów, a zamawiane towary miały wyczerpujące opisy i zdjęcia. Frisco.pl przy wejściu na rynek pozycjonował się jako sklep z towarami ekskluzywnymi i rzeczywiście, w asortymencie można znaleźć m.in. włoski parmezan oraz greckie oliwki. Co ciekawe, choć ceny niektórych produktów są wysokie, to i tak Frisco.pl było tańsze od ToTu.com, a w przypadku niektórych produktów także i od innych sklepów.

Frisco.pl oferuje kilka dodatkowych funkcjonalności, które ułatwiają zakupy, m.in. tzw. szybkie zakupy, dzięki którym łatwo można wyszukać wiele produktów.

Sklep Frisco.pl otrzymał w naszym teście najwięcej punktów i tym samym został zwycięzcą naszego testu. Od najbliższego konkurenta dzieli go ponad 11 punktów.

Jednak nawet nasz zwycięzca miał kłopot z dostarczeniem zmrożonych lodów, jednak mięso i świeży kurczak były już schłodzone wystarczająco. Czekolada dostarczona przez Frisco.pl była złamana.

Delikatesy w sieci - testujemy internetowe sklepy spożywcze

Sklep Frisco.pl został zwycięzcą naszego testu i otrzymał od nas wyróżnienie

Sklep Frisco.pl otrzymał wyróżnienie "Internet Standard poleca".

Delikatesy w sieci - testujemy internetowe sklepy spożywcze

Suma punktów: 40

Plusy:

+bogaty wybór

+najlepszy interfejs

+wysokiej jakości opakowanie

Minusy:

-działa tylko w Warszawie i okolicach

-nie można płacić gotówką

http://www.frisco.pl

Szczegółowe wyniki

Delikatesy w sieci - testujemy internetowe sklepy spożywcze

Podsumowanie

Z przeprowadzonego przez nas testu wynika, że jakość zakupów spożywczcych online osiągnęła już satysfakcjonujący dla klienta poziom. Internetowe supermarkety nie służą oczywiście do codziennych zakupów i nie zastąpią lokalnej piekarni czy warzywniaka. Są jendak interesującym odpowiednikiem hipermarketów czy dużych supermarketów, gdzie raz na tydzień robi się duże zakupy.

Zwycięzcą został sklep Frisco.pl, który może służyć jako wyznacznik jakości dla innych sklepów tego typu. Jego największym minusem jest fakt, że działa tylko w Warszawie i okolicach.

Za nim plasują się kolejne sklepy: Supersam24.pl, Hipernet24.pl, Piotr i Paweł oraz A.pl, które oferują zbliżoną jakość usług. Każdy ujawnił w teście swoje wady: Piotr i Paweł nie dostarczył jednego z produktów, A.pl miało problem ze świeżością niektórych towarów, Hipernet24.pl ma horrendalne stawki za transport, z kolei w Bomi musieliśmy przez telefon rozmawiać na temat towarów, które mają być dostarczone.

Dinozaur handlu spożywczego online ToTu.com, naszym zdaniem nie spełnia wymagań nowoczesnego sklepu internetowego z artykułami spożywczymi.


Uwaga:

Fotografie nie przedstawiają wszystkich produktów, jakie kupiliśmy w danym sklepie.
Na materiale wideo pokazujemy tylko niektórych kurierów - nie wszyscy zgodzili się na filmowanie.
Zakupy były robione w dniach: 11, 12, 17, 18 i 25 września.