Darmowe seriale od AOL

Internetowy portal America OnLine już na początku przyszłego roku zamierza zapewnić swoim użytkownikom darmowy dostęp do seriali telewizyjnych, W tej chwili planuje się udostępnienie około 300, przede wszystkim starszych, tytułów. Dodatkowo, serwis In2TV oferować będzie interaktywne gry, quizy i konkursy.

Programy będą dostarczane w formacie AOL Hi-Q, zbliżonym jakością do DVD i umożliwiającym oglądanie wysokiej rozdzielczości w trybie pełnoekranowym. Filmy, dostępne w systemie "video-on-demand" zawierać będą 15 lub 30 sekund reklam. To niewiele, w porównaniu nawet z polską telewizją, a niemal nic, patrząc na łączny czas reklam serwowany przy okazji seriali przez stacje amerykańskie.

Wśród oferowanych za darmo w najbliższej przyszłości seriali, nie znajdą się niestety póki co takie hity jak na przykład "Lost" ("Zagubieni"), "Desperate Housewifes" ("Gotowe na wszystko") czy "Prison Break". Niewykluczone jednak, iż jeżeli nowa usługa zaowocuje dużym sukcesem już niedługo cieszyć się będziemy mogli także najnowszymi produkcjami za darmo lub za niewielką opłatą (inne duże spółki medialne - takie, jak na przykład CBS czy ABS już teraz udostępniają swoje najgorętsze produkcje w cenach od 99c do 1,99 USD za odcinek).

Usługa In2TV dostępna będzie w serwisie America OnLine