Darmowe rozmowy telefoniczne już od poniedziałku?

Ze zwykłego telefonu stacjonarnego od dowolnego operatora w każdym kraju na świecie będzie można zadzwonić za darmo. Zdaniem Andrzeja Sowuli z agencji PR Solutions, Niklas Zennström ze Skype'a, który na wczorajszej konferencji zapowiedział, że za 10 lat rozmowy telefoniczne będą za darmo, pomylił się o 10 lat. Datera zapowiada, że darmowe rozmowy to nie wszystko, co przygotowała na najbliższy poniedziałek, kiedy wystartuje nowa platforma FreecoNet.

Andrzej Sowula z agencji PR Solutions powiedział nam, że platforma FreecoNet, której start jest zapowiedziany na najbliższy poniedziałek 18 września, jest rozwiązaniem adresowanym zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i firm.

- FreecoNet ma być marką globalną - dodał. Na początku platforma ma być dostępna w Polsce, ale już wkrótce również w krajach anglojęzycznych. Ma umożliwiać darmowe rozmowy za zwykłego telefonu stacjonarnego, choć prawdopodobnie konieczne będzie opłacenie miesięcznego abonamentu.

Do tej pory Datera działała na rynku pod nazwą GDFI Sp. z o.o. - będąc współtwórcą i akcjonariuszem platformy lidera hurtowego rynku VoIP w Polsce - Inotel SA. W oparciu o platformę Inotela swoje usługi telefonii VoIP świadczy m.in. GTS-Energis Polska, ponad 60 największych w Polsce dostawców internetu, a także wielu wirtualnych operatorów VoIP.

Szczegóły propozycji Datery poznamy w poniedziałek.