Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Darmowe rozmowy telefoniczne już od poniedziałku?

Ze zwykłego telefonu stacjonarnego od dowolnego operatora w każdym kraju na świecie będzie można zadzwonić za darmo. Zdaniem Andrzeja Sowuli z agencji PR Solutions, Niklas Zennström ze Skype'a, który na wczorajszej konferencji zapowiedział, że za 10 lat rozmowy telefoniczne będą za darmo, pomylił się o 10 lat. Datera zapowiada, że darmowe rozmowy to nie wszystko, co przygotowała na najbliższy poniedziałek, kiedy wystartuje nowa platforma FreecoNet.

Andrzej Sowula z agencji PR Solutions powiedział nam, że platforma FreecoNet, której start jest zapowiedziany na najbliższy poniedziałek 18 września, jest rozwiązaniem adresowanym zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i firm.

- FreecoNet ma być marką globalną - dodał. Na początku platforma ma być dostępna w Polsce, ale już wkrótce również w krajach anglojęzycznych. Ma umożliwiać darmowe rozmowy za zwykłego telefonu stacjonarnego, choć prawdopodobnie konieczne będzie opłacenie miesięcznego abonamentu.

Do tej pory Datera działała na rynku pod nazwą GDFI Sp. z o.o. - będąc współtwórcą i akcjonariuszem platformy lidera hurtowego rynku VoIP w Polsce - Inotel SA. W oparciu o platformę Inotela swoje usługi telefonii VoIP świadczy m.in. GTS-Energis Polska, ponad 60 największych w Polsce dostawców internetu, a także wielu wirtualnych operatorów VoIP.

Szczegóły propozycji Datery poznamy w poniedziałek.