'Darmowa' muzyka w telefonach Nokii

Pierwszy telefon Nokii obsługujący usługę "Comes with Music" (dostęp do muzyki za zryczałtowaną opłatą) ma się pojawić na rynku brytyjskim 17 października w ofercie sklepu Carphone Warehouse.

Usługa ta ma pomóc przemysłowi muzycznemu, który boryka się ze spadającą ilością sprzedanych płyt CD oraz ma być konkurencją dla iTunes, potentata na rynku cyfrowej muzyki. Tym, co ma odróżniać usługę Nokii od tej oferowanej przez Apple jest to, że po zakończeniu okresu umożliwiającego bezpłatne pobieranie muzyki (12 miesięcy), użytkownicy mają mieć możliwość zatrzymania pobranych już utworów i korzystania z nich w pełni legalnie.

Dzięki podpisaniu umowy z trzema największymi wytwórniami muzycznymi (Universal, Sony BMG i Warner Music), Nokia ma nadzieję na przyciągnięcie do siebie mniejszych wytwórni muzycznych. Chce w ten sposób również zagrozić dotychczasowemu modelowi sprzedaży muzyki przez Internet, a więc odpłatności za każdy pojedynczy utwór. Na razie brak bliższych informacji odnośnie dostępności takiej usługi dla polskich użytkowników.