Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

DSL dominuje na rynku szerokopasmowego dostępu do Sieci

Zgodnie z raportem firmy Point-Topic, na świecie już 164 miliony użytkowników wykorzystuje do łączenia się z Internetem technologię xDSL. Co ciekawe, Polska jest pierwszym europejskim - ale leżącym poza Europą Zachodnią - krajem, w którym przekroczony został próg miliona zainstalowanych linii DSL.

Trudno nam się jednak równać z takimi potęgami, jak Wielka Brytania czy Francja, w których w ciągu ostatniego kwartału zamontowano - odpowiednio - ponad milion (przyrost o 16,5 procenta) i niecałe 915 tysięcy (przyrost o 13,5 procenta) linii.

W rankingach ponadto bardzo wyróżniła się Turcja, gdzie ilość łączy DSL w ostatnim kwartale zwiększyła się 37 procent (co przekłada się na dodatkowe 179 tysięcy klientów). W Polsce wzrost był nieco niższy i wyniósł 24 procent.

Wygląda więc na to, że niezależnie od poziomu [braku] zadowolenia jakością usług xDSL serwowanych przez krajowych operatorów (patrz np. artykuł "Co dalej z neostradą?"), użytkownicy ciągle decydują się na łącza w tej właśnie technologii. Nierzadko z tego powodu, że po prostu nie mają innego wyboru...

Więcej informacji: raport Point-Topic