DSL dominuje na rynku szerokopasmowego dostępu do Sieci

Zgodnie z raportem firmy Point-Topic, na świecie już 164 miliony użytkowników wykorzystuje do łączenia się z Internetem technologię xDSL. Co ciekawe, Polska jest pierwszym europejskim - ale leżącym poza Europą Zachodnią - krajem, w którym przekroczony został próg miliona zainstalowanych linii DSL.

Trudno nam się jednak równać z takimi potęgami, jak Wielka Brytania czy Francja, w których w ciągu ostatniego kwartału zamontowano - odpowiednio - ponad milion (przyrost o 16,5 procenta) i niecałe 915 tysięcy (przyrost o 13,5 procenta) linii.

W rankingach ponadto bardzo wyróżniła się Turcja, gdzie ilość łączy DSL w ostatnim kwartale zwiększyła się 37 procent (co przekłada się na dodatkowe 179 tysięcy klientów). W Polsce wzrost był nieco niższy i wyniósł 24 procent.

Wygląda więc na to, że niezależnie od poziomu [braku] zadowolenia jakością usług xDSL serwowanych przez krajowych operatorów (patrz np. artykuł "Co dalej z neostradą?"), użytkownicy ciągle decydują się na łącza w tej właśnie technologii. Nierzadko z tego powodu, że po prostu nie mają innego wyboru...

Więcej informacji: raport Point-Topic