Czystka w Wirtualnej Polsce?

Pracę w będącej w stanie upadłości spółce Wirtualna Polska straciło w ostatnich dniach sześć osób. "Gazeta Wyborcza" wskazuje, że wypowiedzenia otrzymały osoby kojarzonej w prezesem portalu Markiem Borzestowskim.

Informację podajemy za "Gazetą Wyborczą". Dyscyplinarnie zwolniony został z Wirtualnej Polski m.in. szef marketingu i reklamy Michał Dzienisz. Były pracownik portalu zamierza odwoływać się w sądzie pracy. Zaznaczył również, że może sprawę również skierować do sądu z powództwa cywilnego.

"Gazeta Wyborcza" sugeruje, że ostatnie zwolnienia związane są z konfliktem interesów, jaki wytworzył się podczas opracowywania planów przejęcia WP.

Przypomnijmy, że w tej chwili są trzy scenariusze przejęcia upadłej spółki. Pierwsi swoją ofertę złożyli mniejszościowi akcjonariusze. Później plany wykupu spółki za 36 mln zł zaoferował wspólnie fundusz MCI i spółka Marka Borzestowskiego. Ostatnią propozycję złożył Leszek Bogdanowicz, współzałożyciel WP – jego oferta opiewa na kwotę prawie 200 mln zł.