Czym jest platforma komunikacyjna Interii?

Powstanie platformy komunikacyjnej było jednym ze strategicznych celów spółki na 2005 rok, na który przeznaczone zostały fundusze z ostatniej publicznej subskrypcji oraz część zasobów własnych spółki. W wersji beta debiutują właśnie nowe serwisy - Galeria, Blog i Gry Online oraz serwis Znajomi. Ten ostatni stanowić ma rdzeń platformy komunikacyjnej.

Platforma wystartowała o kilka tygodni później niż wynikałoby to z deklaracji jej przedstawicieli z początków listopada.

Platforma komunikacyjna ma skupiać społeczność użytkowników portalu, dostarczając narzędzi do swobodnego i wszechstronnego kontaktu. Uczestnicy betatestów otrzymali pełny dostęp do całości zasobów platformy, którą tworzą wszystkie serwisy komunikacyjne portalu. Oprócz istniejącej wcześniej CZATerii, Randek i Poczty mogą korzystać z serwisów właśnie debiutujących, jak Galeria, Blog i Gry Online.

Nowy serwis Znajomi ma być centrum platformy. W jednym miejscy można się zalogować do wszystkich dostępnych serwisów platformy komunikacyjnej.

Czym jest platforma komunikacyjna Interii?

Wyszukiwarka umożliwia odnalezienie osób spełniających określone kryteria i nawiązywanie z nimi kontaktu. Ułatwia odnalezienie znajomych i poznanie nowych osób o określonych zainteresowaniach i oczekiwaniach, pracujących, uczących się lub bywających w danych miejscach.

Co podkreślają twórcy platformy, integracja serwisów komunikacyjnych portalu następuje na różnych poziomach i dotyczy elementów wspólnych dla całej platformy: mechanizmu rozmów online, wizytówki, skrzynki wiadomości i rejestracji.

W efekcie użytkownicy mają do dyspozycji kilka możliwości nawiązania i podtrzymania kontaktów.

Paweł Chwaleba, członek zarządu Interia.pl, podkreśla - Mamy nadzieję, że platforma stanie się ulubionym miejscem spotkań internautów, ich przystanią.

Betatesty zakończą się, gdy platforma będzie funkcjonować w sposób zaspokajający oczekiwania korzystających z niej użytkowników. Aby zostać betatesterem nowej platformy, należy wypełnić formularz na stronie betatesty.interia.pl.

Platforma komunikacyjna jest jednym z najważniejszych projektów inwestycyjnych, zaplanowanych na 2005 rok. Na realizację przedsięwzięcia została przeznaczona część funduszy z publicznej subskrypcji akcji serii F, przeprowadzonej w marcu br. oraz część zasobów spółki.

Więcej - również o pracach nad nowymi formami reklamy w "Interia: robimy nową platformę komunikacyjną i nowe formy reklamy".