Czy tym razem próba się powiedzie ?

Tydzień temu informowaliśmy o niefortunnej premierze nowej wersji największego polskiego serwisu aukcyjnego. Tymczasem już dziś mamy do czynienia ze zmodernizowanym Allegro. Czy tym razem premiera będzie udana ?

Tydzień temu okazało się, że nowy serwis (odmieniona szata graficzna i nowe funkcjonalności) nie działał tak jak powinien. Dlatego też, aby umożliwić możliwie bezproblemowe przeprowadzanie trwających aukcji, podjęto wówczas decyzję o powrocie do wypróbowanego modelu, zapowiadając jednocześnie uruchomienie nowej wersji, gdy tylko usunięte zostaną wszystkie jej błędy i niedoskonałości.

Nowa wersja serwisu aukcyjnego pojawiła się w Sieci po raz kolejny już wczoraj. Całkowicie odmieniona szata graficzna i nowe możliwości serwisu, charakteryzują nowe Allegro.

Jak twierdzą przedstawiciele Allegro, zmiany zostały wprowadzane zgodnie z sugestiami osób testujących nową wersję serwisu. Dlatego też wygląd i nawigacja zostały opracowane tak, aby w jak największym stopniu nawiązywały do "starego" Allegro.

Z nowych funkcji jakie oferuje "odmłodzone" Allegro warto wymienić: aukcje tylko z opcją kup teraz (bez ceny wywoławczej), aukcje wieloprzedmiotowe, czyli możliwość wystawienia wielu przedmiotów na jednej aukcji, wyświetlanie tylko nowych aukcji, wyświetlanie tylko aukcji kup teraz, wyświetlanie tylko aukcji z wybranego województwa. Udoskonalona została także aukcyjna wyszukiwarka.

Niestety nie wszystko w nowym Allegro działa bezbłędnie i tak jak powinno. Wystarczy odwiedzić forum dyskusyjne użytkowników serwisu, aby przekonać się że mnóstwo jest tam komentarzy krytykujących funkcjonowanie zmodernizowanego Allegro.