Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czy jesteś nieświadomym betatesterem Firefoksa?

Na stronach Mozilla Foundation opublikowany został komunikat, wyjaśniający dlaczego niektórzy użytkownicy przeglądarki Firefox korzystają już z niezapowiedzianej jeszcze wersji 1.5.0.1. "Mogło zdarzyć się tak, że zupełnie nieświadomie zostałeś betatesterem kolejnego wydania naszej przeglądarki" - tłumaczą przedstawiciele Mozilli.

Jak się okazuje, do Mozilla Foundation docierały ostatnio głosy zdumionych użytkowników, którzy zauważyli, że ich program sam uaktualnił się do wersji 1.5.0.1. Problem w tym, że taka wersja nie została jeszcze oficjalnie wydana przez MF.

Przedstawiciele fundacji opublikowali na stronie Developer.mozilla.org stosowne wyjaśnienie. Okazało się, że z Firefoksa 1.5.0.1 korzystają użytkownicy, którzy przed oficjalnym udostępnieniem wydania 1.5 zainstalowali jedną z jego wersji beta (i później nie instalowali finalnego FF 1.5). Użytkownicy tacy zostali uznani przez system automatycznych aktualizacji Firefoksa za betatestertów i po pojawieniu się wersji beta 1.5.0.1 została ona u nich zainstalowana. Jeśli komuś taka sytuacja nie odpowiada, powinien pobrać i zainstalować oficjalnego Firefoksa 1.5.

Wydanie 1.5.0.1 ma zostać udostępnione pod koniec stycznia - wprowadzone w nim zmiany to przede wszystkim drobne poprawki związane z bezpieczeństwem.