Czy jesteś nieświadomym betatesterem Firefoksa?

Na stronach Mozilla Foundation opublikowany został komunikat, wyjaśniający dlaczego niektórzy użytkownicy przeglądarki Firefox korzystają już z niezapowiedzianej jeszcze wersji 1.5.0.1. "Mogło zdarzyć się tak, że zupełnie nieświadomie zostałeś betatesterem kolejnego wydania naszej przeglądarki" - tłumaczą przedstawiciele Mozilli.

Jak się okazuje, do Mozilla Foundation docierały ostatnio głosy zdumionych użytkowników, którzy zauważyli, że ich program sam uaktualnił się do wersji 1.5.0.1. Problem w tym, że taka wersja nie została jeszcze oficjalnie wydana przez MF.

Przedstawiciele fundacji opublikowali na stronie Developer.mozilla.org stosowne wyjaśnienie. Okazało się, że z Firefoksa 1.5.0.1 korzystają użytkownicy, którzy przed oficjalnym udostępnieniem wydania 1.5 zainstalowali jedną z jego wersji beta (i później nie instalowali finalnego FF 1.5). Użytkownicy tacy zostali uznani przez system automatycznych aktualizacji Firefoksa za betatestertów i po pojawieniu się wersji beta 1.5.0.1 została ona u nich zainstalowana. Jeśli komuś taka sytuacja nie odpowiada, powinien pobrać i zainstalować oficjalnego Firefoksa 1.5.

Wydanie 1.5.0.1 ma zostać udostępnione pod koniec stycznia - wprowadzone w nim zmiany to przede wszystkim drobne poprawki związane z bezpieczeństwem.