Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czy Twój poseł pracuje? Sprawdź z nową funkcją Sejmometr.pl

Portal Sejmometr.pl udostępnił nową funkcjonalność, której celem jest udostępnienie danych o pracy poszczególnych posłów. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, by zobaczyć, nad czym pracował ostatnio wybrany poseł, co mówił i jak często brał udział w obradach Sejmu.

Czy Twój poseł pracuje? Sprawdź z nową funkcją Sejmometr.pl
Po wyborach parlamentarnych, śledzenie prac Sejmu bywa uciążliwe. Oczywiście, atrakcyjne tematy pojawiają się w mediach. Brak jednak danych dotyczących rzetelnej, codziennej pracy posłów.

Trud utworzenia platformy, która miałaby udostępniać dane o pracy Sejmu, wzięła na siebie Fundacja ePaństwo. Sejmometr.pl - czyli portal o nowościach z ul. Wiejskiej - doczekał się właśnie przełomowej funkcjonalności.

Monitorowanie pracy poszczególnych posłów

Twórcy portalu mówią, że obserwowanie posła przypomina nieco śledzenie aktywności w serwisach, takich jak NK.pl i Facebook. Ze specjalnych stron (profili) dowiadujemy się, co dany poseł zrobił w ostatnim czasie.

Wystarczy wejść na stronę Sejmometr.pl/poslowie i skorzystać z wyszukiwarki. Po wpisaniu pierwszych liter imienia lub nazwiska, z łatwością znajdziemy "swojego" posła.

Profil posła zawiera wiele cennych informacji. Można w nim zobaczyć, jakie projekty złożył do Sejmu w ostatnim czasie, przeczytać treść interpelacji i wypowiedzi, a także sprawdzić jego frekwencję podczas obrad Sejmu.

Dzięki zakładce Statystyki, można też porównać pracę kilku posłów i zobaczyć jak wybrana przez nas osoba prezentuje się na tle pracy kolegów z klubu parlamentarnego i całego Sejmu.

Sejmometr.pl rozwija się w szybkim tempie. Treść portalu można dodać do kanałów RSS i śledzić najnowsze ustawy, uchwały czy sprawozdania komisji sejmowych. Twórcy zapowiadają, że wkrótce udostępnią również newslettery, zawierające skrót informacji na temat aktywności wybranych posłów.