Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czy AOL połączy się z Warnerem?

Komisja Europejska postanowiła – przynajmniej na razie - nie dopuścić do połączenia internetowego giganta AOL z grupą medialną Warner.

Aby fuzja mogła dojść do skutku, Komisja postawiła jeden, ale bezwzględny warunek: obie firmy muszą podpisać dokument, w którym zobowiążą się do zredukowania swojej dominacji na rynku europejskim.

AOL i Warner na podjęcie decyzji mają czas do 24 września. Później, warta 126 mld dolarów transakcja być może dojdzie do skutku. Komisja Europejska decyzję swą tłumaczy „normalnym w przypadkach dużych fuzji postępowaniem”.

Obawy Komisji dotyczą także zmonopolizowania przez dwie duże medialne firmy szybko rozwijającego się segmentu nowej technologii. Komisja – prawdopodobnie zresztą nie bez racji – uważa, że obie firmy mogą realizować na tyle ekspansywną strategię, że wyeliminują z rynku swoich rywali.

Szefowie Time Warner mają kolejny twardy orzech do zgryzienia. W ciągu jednego tygodnia Komisja Europejska zamierza zablokować już drugą fuzję tego giganta medialnego. Time Warner od pewnego czasu stara połączyć się z EMI, jedną z największych na świecie firm fonograficznych. Wczoraj Mario Monti, komisarz Unii Europejskiej do spraw konkurencji, powiedział, że oba koncerny muszą formalnie przedstawić swoje propozycje do 18 października.