Czwartkowy przegląd prasy

Ponad 1,42 mld zł dostanie resort skarbu za sprzedane 7,5 proc. akcji Telekomunikacji Polskiej. Do wejścia do Unii nadrobimy opóźnienia w budowie systemu IACS - twierdzi minister rolnictwa. Dziś senatorowie zdecydują, czy zyski giełdowe zostaną opodatkowane już od przyszłego roku.

GAZETA WYBORCZA

Całkiem niedrogo

Skarb państwa nie miał problemów ze sprzedażą 105 mln akcji narodowego operatora, z których ok. 70-proc. kupili zagraniczni inwestorzy. Nabywcy zapłacili jednak za nie po 13,5 zł, niewiele więcej niż w grudniu 2002 r., gdy o półrocznej hossie na GPW nikomu się jeszcze nie śniło. (s. 18)

Niechciane będzie blokowane

Szwedzki operator TeliaSonera zapowiedział blokowanie dostępu do internetu klientom, którzy rozsyłają spam. TP S.A. w ślady Szwedów nie pójdzie. (s. 22)

IACS w proszku

Do wejścia do Unii nadrobimy opóźnienia w budowie systemu IACS – twierdzi minister rolnictwa. W rozmowie z komisarzem UE ds. rolnictwa Franzem Fischlerem Wojciech Olejniczak sprzeciwił się planom ograniczania nowo planowanych dopłat dla naszych rolników. (s. 25)

PULS BIZNESU

TP SA będzie dobrym klientem

ComputerLand zaskoczył dobrymi wynikami. A ma być jeszcze lepiej dzięki TP S.A. i offsetowi. (s. 10)

Akcje TP S.A. poszły za 1,42 mld zł

Ponad 1,42 mld zł dostanie resort skarbu za 7,5 proc. akcji Telekomunikacji Polskiej. Wczoraj kurs papierów operatora lekko wzrósł. (s. 8)

PARKIET

Senat odroczy podatek giełdowy

Dziś senatorowie zdecydują, czy zyski giełdowe zostaną opodatkowane już od przyszłego roku. parlamentarzyści zarzucali rządowi, że wprowadza podatek zbyt szybko, przez co biura maklerskie nie zdążą przygotować się do naliczania daniny. (s. 1)