Czwartkowy przegląd prasy

Według nieoficjalnych informacji konkurenci Softbanku i Face Technologies wciąż lobbują intensywnie w MSWiA na rzecz unieważnienia przetargu, uznając, że jest to jedyny sposób na zablokowanie wyboru najtańszej oferty. Skandaliczne działania organów skarbowych pociągnęły na skraj upadłości JTT Computer, ale spółka szuka jeszcze ratunku. Według prognoz Telekomunikacji Polskiej liczba linii telefonicznych w Polsce nigdy nie przekroczy 37 na 100 mieszkańców, a od 2008 r. będzie spadać.

GAZETA WYBORCZA

Targują się o CEPiK

Wyniki przetargu na budowę systemu CEPiK prawdopodobnie zostaną ogłoszone już w piątek. Zaskoczeniem byłoby każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Softbanku, który wraz z Face Technologies złożył najniższą ofertę w wysokości 189 mln złotych. (s. 22)

PULS BIZNESU

Fiskus kładzie JTT

JTT grozi upadłość. Znany wrocławski producent komputerów (m.in. marka Adax) ma kłopoty z finansowaniem działalności, nie jest w stanie realizować kontraktów i musi zredukować zatrudnienie. Przyczyna: działania organów skarbowych, które naprzykrzają się firmie od trzech lat w związku ze sprowadzaniem z zagranicy komputerów dla szkół. (s. 9)

RZECZPOSPOLITA

Prognozy TPSA

Szybki wzrost liczby użytkowników telefonów komórkowych oraz Internetu będzie trwał do 2005 roku. Najbardziej atrakcyjnym biznesowo klientem są małe i średnie firmy - takie wnioski płyną z prognoz przygotowanych przez Telekomunikację Polską. (s. B2)