Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy przegląd prasy

Do 19 sierpnia rząd przygotuje założenia nowego projektu ustawy o radiofonii i telewizji. Wkrótce rozstrzygnie się przetarg na dostawę systemu Raport dla policji. Sytuacja finansowa większości spółek portfelowych MCI Management poprawia się – zapewnia prezes spółki.

GAZETA WYBORCZA

Nowa ustawa RTVDo 19 sierpnia rząd przygotuje założenia nowego projektu ustawy o radiofonii i telewizji. Zajmie się tym nowo mianowany wiceminister kultury, do wtorku rzecznik rządu, 28-letni Michał Tober. Jednak w SLD nie ma zgody, jak ma wyglądać ustawa. (s. 17)

PULS BIZNESU

Udany kwartał PKO BPBank PKO BP nie odczuł kryzysu, na który narzeka cały sektor. W pierwszym półroczu zarobił 722,5 mln zł netto i ma duże szanse realizacji prognoz wyniku. To dobrze wróży debiutowi akcji spółki na giełdzie, który – w co wierzy zarząd – odbędzie się w 2004 r. (s. 7)

CL albo Softbank dostarczą nowy system dla policjiWkrótce rozstrzygnie się przetarg na dostawę systemu Raport dla policji, który ograniczy oszustwa ubezpieczeniowe. Prace współfinansuje PZU, a o kontrakt rywalizują Computerland i Softbank. (s. 8)

PARKIET

MCI zapowiada wyjście na prostąSytuacja finansowa większości spółek portfelowych MCI Management poprawia się – zapewnia Tomasz Czechowicz, prezes spółki. Akcje funduszu w tym roku podrożały o ponad 70%. Wzrost kursu hamują jednak obawy związane z wprowadzeniem na rynek akcji pracowniczych. (s. 4)