Czwartkowy przegląd prasy

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty rozpoczął kontrolę zasad i warunków udostępniania przez Telekomunikację Polską numerów zaczynających się na 0-700. TDC, podobnie jak Vodafone, zamierza przejąć kontrolę nad Polkomtelem. Sprzedaż nowych akcji informatycznej spółki Emax jest planowana na ostatnią dekadę czerwca – ogłosił wczoraj zarząd firmy.

Gazeta Wyborcza

Rezygnacja prezesa Elektrimu

Wojciech Janczyk, prezes Elektrimu od września ubiegłego roku, złożył wczoraj rezygnację. Do następnego posiedzenia rady nadzorczej spółki, przewidzianego za dwa tygodnie, funkcję tę będzie penił Piotr Nurowski. (s. 16)

Papiery niemaksymalne

Sprzedaż nowych akcji informatycznej spółki Emax jest planowana na ostatnią dekadę czerwca – ogłosił wczoraj zarząd firmy. Na rynek trafi 380 tys. akcji, czyli nieco mniej niż pierwotnie planowano. (s. 16)

Co to za numery

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty rozpoczął kontrolę zasad i warunków udostępniania przez Telekomunikację Polską numerów zaczynających się na 0-700. Powodem są skargi internautów na działanie dialerów, czyli programów, które bez wiedzy użytkownika przełączają modem z normalnego numeru dostępowego do sieci na wielokrotnie kosztowniejszy numer z puli 0-700. (s. 18)

Technologiczni optymiści najpilniej szukają gotówki

Zdecydowana większość szefów szybko rozwijających się firm high-tech w Ameryce Północnej wierzy, że w tym roku ich spółki nadal będą szybko rosnąć. Za największe wyzwania uznają m.in. bieżącą dostępność pieniędzy oraz stworzenie dobrej strategii sprzedaży i marketingu (s. 19)

Parkiet

TPSA: Inwestorzy wierzą w poprawę wyników

Wyniki TPSA za I kwartał zostały pozytywnie odebrane przez rynek i nie skłoniły inwestorów do realizacji zysków z dwumiesięcznego trendu wzrostowego. Na razie nic nie stoi na przeszkodzie do jego kontynuacji, ale trzeba pamiętać, że kurs wchodzi w strefę silnych oporów, które mogą ostudzić zapał kupujących (s. 14)

Puls Biznesu

TDC też zamierza przejąć kontrolę nad Polkomtelem

Okazuje się, że nie tylko Vodafone ma ochotę na zwiększenie zaangażowania w Polkomtel. Podobne apetyty ma również TDC. Rezcznik firmy zapowiedział, że "we właściwym czasie i po właściwej cenie TDC zainteresowane jest przejęciem kontroli nad polskim operatorem". (s. 6)