Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy przegląd prasy

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty rozpoczął kontrolę zasad i warunków udostępniania przez Telekomunikację Polską numerów zaczynających się na 0-700. TDC, podobnie jak Vodafone, zamierza przejąć kontrolę nad Polkomtelem. Sprzedaż nowych akcji informatycznej spółki Emax jest planowana na ostatnią dekadę czerwca – ogłosił wczoraj zarząd firmy.

Gazeta Wyborcza

Rezygnacja prezesa ElektrimuWojciech Janczyk, prezes Elektrimu od września ubiegłego roku, złożył wczoraj rezygnację. Do następnego posiedzenia rady nadzorczej spółki, przewidzianego za dwa tygodnie, funkcję tę będzie penił Piotr Nurowski. (s. 16)

Papiery niemaksymalneSprzedaż nowych akcji informatycznej spółki Emax jest planowana na ostatnią dekadę czerwca – ogłosił wczoraj zarząd firmy. Na rynek trafi 380 tys. akcji, czyli nieco mniej niż pierwotnie planowano. (s. 16)

Co to za numeryUrząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty rozpoczął kontrolę zasad i warunków udostępniania przez Telekomunikację Polską numerów zaczynających się na 0-700. Powodem są skargi internautów na działanie dialerów, czyli programów, które bez wiedzy użytkownika przełączają modem z normalnego numeru dostępowego do sieci na wielokrotnie kosztowniejszy numer z puli 0-700. (s. 18)

Technologiczni optymiści najpilniej szukają gotówkiZdecydowana większość szefów szybko rozwijających się firm high-tech w Ameryce Północnej wierzy, że w tym roku ich spółki nadal będą szybko rosnąć. Za największe wyzwania uznają m.in. bieżącą dostępność pieniędzy oraz stworzenie dobrej strategii sprzedaży i marketingu (s. 19)

Parkiet

TPSA: Inwestorzy wierzą w poprawę wynikówWyniki TPSA za I kwartał zostały pozytywnie odebrane przez rynek i nie skłoniły inwestorów do realizacji zysków z dwumiesięcznego trendu wzrostowego. Na razie nic nie stoi na przeszkodzie do jego kontynuacji, ale trzeba pamiętać, że kurs wchodzi w strefę silnych oporów, które mogą ostudzić zapał kupujących (s. 14)

Puls Biznesu

TDC też zamierza przejąć kontrolę nad PolkomtelemOkazuje się, że nie tylko Vodafone ma ochotę na zwiększenie zaangażowania w Polkomtel. Podobne apetyty ma również TDC. Rezcznik firmy zapowiedział, że "we właściwym czasie i po właściwej cenie TDC zainteresowane jest przejęciem kontroli nad polskim operatorem". (s. 6)