Czwartkowy przegląd prasy

Warszawski ATM wygrał przetarg na stworzenie i obsługę serwisu internetowego dotyczącego referendum akcesyjnego. Dialog planuje dodatnie wyniki finansowe w najbliższych latach. Prokom i ComArch ubiegają się o kontrakt na wdrożenie platformy internetowej w Domu Maklerskim Banku Handlowego.

Puls Biznesu

ATM zarobi na referendum

Krajowe Biuro Wyborcze rozstrzygnęło przetarg na stworzenie i obsługę serwisu internetowego, rejestru korzyści oraz wizualizacji wyników referendum akcesyjnego. Zwycięzcą została warszawska firma ATM. (s. 6)

TP SA wypłaci sporą dywidendę

Zgromadzenie akcjonariuszy TP SA wymieniło trzech członków rady nadzorczej. Ponadto dokonano zmian w statucie i przyjęto regulamin spółki oraz postanowiono przeznaczyć na dywidendę 140 mln zł z zysku za 2002 r. (s. 7)

Parkiet

Platforma dla brokera

Prokom i ComArch ubiegają się o kontrakt na wdrożenie platformy internetowej w Domu Maklerskim Banku Handlowego. Watość kontraktu szacowana jest na ok. 1 mln USD. Faworytem przetargu jest Prokom, którego systemy działają już u tego brokera (s. 3)

Ceny atutem Tele2

Szwedzka firma telekomunikacyjna Tele2 osiągnęła trzeci z rzędu zysk kwartalny. Firma zarobiła w pierwszym kwartale 22,5 mln USD netto. Dzięki niskim cenom jej usługi cieszą się powodzeniem niemal w całej Europie. (s. 10)

Gazeta Wyborcza

Dialog stawia na biznes i miasta

"Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie i zostaniemy oddłużeni, zysk netto firmy wyniesie w tym roku 432 mln zł", mówi nowy prezes firmy, Tadeusz Kostka. "Tak wysoki zysk byłby jednorazowy. Niemniej w kolejnych latach również planujemy dodatni wynik finansowy". (s. 21)