Czwartkowy przegląd prasy

Trzy czwarte korporacyjnych użytkowników oprogramowania Microsoftu wątpi w jakość zabezpieczeń produktów firmy z Redmond. Zdaniem analityków Computerland musi skoncentrować się teraz na pozyskiwaniu mniejszych kontraktów. Do 10 kwietnia Prokom oraz fundusz Nihonsvi dokupią kolejny pakiet akcji Softbanku.

GAZETA WYBORCZA

Nie ufają Redmond?

Forrester Research przeprowadził badania z których wynika, że trzy czwarte korporacyjnych użytkowników oprogramowania Microsoftu wątpi w jakość zabezpieczeń produktów firmy z Redmond. Analiz dokonano na podstawie rozmów ze specjalistami od bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach których przychody przekraczały w zeszłym roku miliard dolarów. Co ciekawe sama świadomość istnienia luk w systemach bezpieczeństwa nie zniechęca od użytkowania oprogramowania Microsoftu. (s. 20)

PARKIET

CL: czas na mniejsze kontrakty

Zdaniem analityków Computerland – po przegranej w przetargach ZUS i PKO BP – musi skoncentrować się na pozyskiwaniu mniejszych kontraktów. Firma zawarła już umowę o wartości 22 mln zł na realizację scentralizowanego systemu w AmerBanku. Specjaliści przewidują, że przełomem dla spółki będzie dopiero pozyskanie któregoś z dużych kontraktów offsetowych, których krótka lista ma zostać przedstawiona jeszcze w kwietniu. CL liczy przede wszystkim na takie projekty jak budowa RUM (Rejestr Usług Medycznych) oraz systemu dla służb ratunkowych Tetra. (s. 4)

PULS BIZNESU

Prokom dokupi

Do 10 kwietnia Prokom oraz fundusz Nihonsvi dokupią kolejny pakiet akcji Softbanku. Udział gdyńskiej spółki w kapitale Softbanku przekroczy 20%. Jednocześnie związany z Prokomem fundusz Nihonsvi zwiększy swoje zaangażowanie do ponad 18,5%. Oznaczać to będzie faktyczne przejęcie kontroli nad Softbankiem. (s. 8)