Czwartkowy przegląd prasy

Trzy miesiące po wejściu Polski do UE powinny zostać uruchomione środki na informatyzację ze źródeł unijnych. Polska może dostać na budowę społeczeństwa informacyjnego nawet 600 mln EUR. Prezes TPSA zapewnił, że firma nie jest zainteresowana utrzymywaniem pozycji monopolisty, poprawia współpracę z konkurecją i zamierza konkurować jakością usług, a nie blokowaniem rynku.

Puls Biznesu

Polska liczy na 600 mln EUR na IT

Trzy miesiące po wejściu Polski do UE powinny zostać uruchomione środki na informatyzację ze źródeł unijnych. Polska może dostać na budowę społeczeństwa informacyjnego nawet 600 mln EUR. Komitet Badań Naukowych przygotował już strategię informatyzacji, która wkrótce stanie się dokumentem rządowym. (s. 5)

TPSA chce 250 tys. klientów ADSL

Telekomunikacja Polska zamierza w 2003 roku pozyskać 250 tys. klientów szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz znacznie poprawić efektywność. Szwankująca w ub.r. usługa Neostrada ma być teraz jednym z okrętów flagowych operatora. Prezes telekomu zapewnił wczoraj, że TPSA nie jest zainteresowana utrzymywaniem pozycji monopolisty, poprawia współpracę z konkurecją i zamierza konkurować jakością usług, a nie blokowaniem rynku. (s. 7)

Parkiet

Deutsche Telekom sprzedaje aktywa

Niemiecki operator prawdopodobnie pozyska 635 mln USD ze sprzedaży udziałów w rosyjskiej spółce OAO Mobile Telesystems. Deutsche Telekom rozważa pozbycie się 15% akcji tego największego w Europie Środkowej operatora telefonii komórkowej. W planach jest też sprzedaż innych aktywów. (s. 8)

Rzeczpospolita

Wyniki ABC Data

Warszawska uzyskała w 2002 r. przychody ze sprzedaży wynoszące 940 mln zł - były one o 11% większe niż rok wcześniej. Główny konkurent - - prognozował przychody na poziomie 802 mln zł. (s. B3)

Gazeta Wyborcza

Vivendi Universal leczy Canal+

Francuski oddział Canal+ ogłosił plan zwolnienia 443 pracowników z liczącej 3 tys. osób załogi firmy. Redukcje są częścią programu restrukturyzacji spółki, która poniosła w ub.r. 295 mln EUR strat. (s. 18)