Czwartkowy przegląd prasy

Wyszukiwarka Google marką roku. Computerland i Prokom – walka o informatyzację PKO BP nabiera tempa. Polkomtel wypłaci dywidendę lub zainwestuje pieniądze – dziś decyzja rady nadzorczej.

GAZETA WYBORCZA

Apetyt na pocztę w komórce

Zainteresowanie usługami telefonii komórkowej trzeciej generacji deklaruje 42% użytkowników telefonów komórkowych w Europie. Tak wynika z badania TNS Telecoms 3G 2003 przeprowadzonego w dziesięciu krajach europejskich. (s. 17)

Google wygrywa ascezą

Internetowa wyszukiwarka Google została wybrana na markę roku 2002. W plebiscycie zorganizowanym przez Interbrand – brytyjską agencję badania rynku – udział wzięło 1315 osób z 72 krajów. Google zdobyła 15% głosów, zaś sklasyfikowany na drugim miejscu producent komputerów Apple – 14%. (s. 17)

PULS BIZNESU

CL i Prokom: zaczyna się walka na słowa o PKO BP

Umowa o współpracy Prokomu i Computerlandu przy offsecie, nie oznacza końca walki o kontrakty w innych dziedzinach. Jeden z prezesów Computerlandu wypowiedział się krytycznie na temat oddzielnego startu Prokomu i Softbanku w przetargu na informatyzację PKO BP. (s. 4)

Polkomtel zdecyduje dziś o wypłacie dywidendy

Zespół roboczy powołany przez radę nadzorczą operatora, zakończył prace nad propozycjami wypłaty dywidendy. Dziś rada nadzorcza Polkomtela ma przyjąć jeden z zaproponowanych wariantów. Analitycy radzą jednak przeznaczyć te pieniądze na inwestycje. (s. 5)