Czwartkowy przegląd prasy

Microsoft ujawni rządom i agencjom rządowym kody źródłowe swoich programów. 1 mld USD - tyle mogą wynosić roczne wpływy firm, które udostępniają dzwonki do telefonów komórkowych. Vivendi zamierza sprzedać 49% akcji Elektrimu Telekomunikacja. Richard Parsons jest najpoważniejszym kandydatem na stanowisko prezesa AOL Time Warner.

GAZETA WYBORCZA

Zarobili miliard

Jeśli ktoś uważa, że pobieranie dzwonków do telefonów komórkowych to zwykła zabawa, jest w błędzie. Według szacunków londyńskiej firmy Informa Media Group wpływy firm świadczących takie usługi na całym świecie mogą wynosić nawet 1 mld USD rocznie. (s. 19)

Rząd dostanie kod

Microsoft ogłosił bezprecedensową decyzję o ujawnieniu rządom i agencjom rządowym różnych krajów kodów źródłowych swoich najbardziej popularnych programów. (s. 19)

"3" na czwartego

Wiosną br. w Szwecji rozpocznie działalność czwarty operator telefonii komórkowej. Rywal Tele2, Vodafone i Telia Sonera nazywać się ma "3" i będzie kontrolowany przez spółkę Hutchison Whampoa. (s. 19)

RZECZPOSPOLITA

Onet.pl w telekomunikacji

Onet.pl, portal wchodzący w skład grupy ITI, jest ósmą firmą w Polsce, która dostała od prezesa URTiP zezwolenie na świadczenie usług telekomunikacyjnych jako wirtualny operator sieci komórkowej. (s. B3)

PULS BIZNESU

FT emituje obligacje za 5,5 mld EUR

France Telecom zwiększy kapitał przez emisje obligacji wartości 5,5 mld EUR. Największy operator w Europie chce w tym roku spłacić 15 mld EUR z 70 mld długu. (s. 11)

PARKIET

Na sprzedaż nie tylko Elektrim Telekomunikacja

Vivendi Universal od lipca ub.r. sprzedał już aktywa za 6,8 mld EUR. Środki te przeznaczane są m.in. na redukcję zadłużenia. Zdaniem analityków to nie wystarcza i jeśli firma chce podnieść rating kredytowy, musi nadal pozbywać się majątku. W Polsce Vivendi zamierza sprzedać 49% akcji Elektrimu Telekomunikacja. (s. 1)

Prezes i dyrektor w jednej osobie

Dyrektor Generalny koncernu AOL Time Warner, Richard Parsons jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia również stanowiska prezesa koncernu. Z funkcji tej w maju odejdzie Steve Case (s. 7)